Słynny irański sędzia skończył karierę. Był obiektem żartów siatkarskich kibiców

Siatkówka
Słynny irański sędzia skończył karierę. Był obiektem żartów siatkarskich kibiców
fot. Polsat Sport
Irański arbiter siatkarski Farhad Shahmiri zakończył karierę sędziowską.

Irański arbiter siatkarski Farhad Shahmiri zakończył karierę sędziowską. 56-latek zyskał popularność podczas mistrzostw świata w Polsce w 2014 roku. Teraz będzie zasiadał w komitecie sędziowskim azjatyckiej federacji.

Ostatnią imprezą międzynarodową dla irańskiego sędziego miały być tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Mimo przekroczenia limitu wiekowego, Komisja Sędziów FIVB pozwoliła Shahmiriemu pełnić funkcję arbitra na azjatyckim turnieju. Byłyby to jego trzecie igrzyska w karierze. Wcześniej sędziował w 2012 roku w Londynie oraz cztery lata później w Rio de Janeiro. Na stronie azjatyckiej federacji siatkówki pojawiła się jednak informacja, że Irańczyk skończył karierę.

 

O Shahmirim zrobiło się głośno wiele lat temu podczas siatkarskiego mundialu w 2014 roku, który odbył się w naszym kraju. Irański arbiter sędziował m.in. starcie Polski z Brazylią, które nasi siatkarze wygrali 3:2, a w trakcie którego podjął szereg kontrowersyjnych decyzji. W tamtym spotkaniu pokazał czerwoną kartkę Michałowi Kubiakowi, a Super Express w swojej relacji napisał, że "Irańczyk mylił się na potęgę".

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Asian Volleyball Confederation (@avcvolley)

 

Zobacz także: Irański sędzia: Staram się opanować emocje u siatkarzy

 

Doświadczony, były już arbiter został "ulubieńcem" kibiców nie tylko ze względu na swoje decyzje, ale także, a może przede wszystkim z powodu swojej charakterystycznej mimiki twarzy, która stała się obiektem popularnych w Internecie memów.

 

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie