Czołowy siatkarz odszedł z Trefla Gdańsk. Trafi do ZAKSY?

Siatkówka
Czołowy siatkarz odszedł z Trefla Gdańsk. Trafi do ZAKSY?
fot. Cyfrasport
Marcin Janusz rozstał się z Treflem Gdańsk.

Z Treflem Gdańsk pożegnał się jeden z czołowych siatkarzy tej drużyny. Marcin Janusz w ekipie "gdańskich lwów" występował przez trzy sezony i pełnił rolę pierwszego rozgrywającego. – Bardzo dziękujemy Marcinowi za ostatnie trzy lata. Marcin to zarówno świetny zawodnik, jak i wspaniały człowiek. Trzymamy kciuki za rozwój jego kariery, zarówno klubowej, jak i przede wszystkim w biało-czerwonych barwach – powiedział prezes Trefla Dariusz Gadomski.

Marcin Janusz dołączył do Trefla Gdańsk przed sezonem 2018/19. Wówczas związał się z klubem dwuletnim kontraktem, a parę rozgrywających tworzył z Michałem Kozłowskim. Po roku jego zmiennikiem został Łukasz Kozub i ten duet prowadzących grę "gdańskich lwów" oglądaliśmy na siatkarskich parkietach także w minionym sezonie. Janusz zarówno w szeregach drużyny Andrei Anastasiego, jak i następnie przez dwa lata pod skrzydłami Michała Winiarskiego wystąpił w niemal wszystkich ze 100 meczów rozegranych przez Trefla w ramach PlusLigi, Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski.

 

Zobacz także: Dinamo – Zenit 8–0! Niesamowity sezon siatkarzy z Moskwy

 

W trakcie trzech lat pięciokrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, a jego gra była wielokrotnie doceniana przez ekspertów. Z pola serwisowego posłał w stronę plusligowych rywali 48 asów, a także prawie 80-krotnie blokował przeciwników na siatce. Będąc zawodnikiem Trefla Gdańsk, sięgnął także po najważniejsze jak do tej pory w swojej karierze sukcesy reprezentacyjne. W 2019 roku w biało-czerwonych barwach zdobył brązowy medal Ligi Narodów, a także przyczynił się do srebra w ramach Pucharu Świata.

 

Według nieoficjalnych informacji, Marcin Janusz może w przyszłym sezonie wzmocnić drużynę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

– Bardzo dziękujemy Marcinowi za te trzy sezony w barwach Trefla Gdańsk. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w jego rozwoju jako pierwszego rozgrywającego oraz obserwować kolejne kroki w siatkarskiej drodze. Jestem przekonany, że przed Marcinem wiele sukcesów, zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych, a za te drugie ściskamy kciuki szczególnie mocno. Marcin to przede wszystkim także wspaniały człowiek, zawsze zaangażowany i otwarty na innych. O jego poziomie sportowym świadczą zarówno wyniki, jak i liczne wyróżnienia, które otrzymywał podczas plebiscytów. Trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój i spełnianie siatkarskich marzeń – powiedział prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.


 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Trefl Gdańsk (@treflgdanskofficial)

 

Ważne kontrakty na przyszły sezon mają Łukasz Kozub (rozgrywający związał się z klubem rok temu 3-letnim kontraktem), Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl i Karol Urbanowicz. W trakcie rozgrywek zapewnienie o miejscu w składzie na kolejny sezon otrzymał także Mateusz Mika, który obecnie powraca do pełni zdrowia po kontuzji.

 

W obecnym sezonie siatkarze Trefla Gdańsk byli rewelacją fazy zasadniczej PlusLigi, w której zajęli trzecie miejsce. W play-offach nie poszło im już jednak tak dobrze. W ćwierćfinale ulegli Vervie Warszawa Orlen Paliwa 1—2 (3:1, 2:3, 0:3), a w meczach o piąte miejsce Asseco Resovii (1:3 i 0:3) i ostatecznie zostali sklasyfikowani na szóstej pozycji.

RM, Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie