Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Odry Opole

Piłkarze Odry mieli powody do radości po ostatnim gwizdku.

W niedzielnym meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Odry Opole wygrała na własnym boisku z Koroną Kielce 1:0. Gol na wagę zwycięstwa padł w drugiej połowie rywalizacji.

Przed tym spotkaniem opolanie plasowali się na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów i serią czterech remisów z rzędu. W poprzedniej kolejce drużyna z Opolszczyzny podzieliła się punktami w Gdyni z Arką, podczas gdy kielczanie wygrali u siebie z GKS-em Tychy 1:0. Korona zajmowała 12. lokatę z punktem straty do Odry i jednym meczem więcej do rozegrania.

Starcie dwóch drużyn środka tabeli zapowiadało się zatem bardzo ciekawie. W pierwszym meczu Odra wygrała w Kielcach 2:0, a więc przyjezdni liczyli na rewanż.

W niedzielne popołudnie na boisku w Opolu długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, ale to nie znaczy, że rywalizacja była mało interesująca. Wręcz przeciwnie - obie drużyny stwarzały sobie sporo sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie było ich aż 16. Brakowało jednak skuteczności. Bardzo dobrze dysponowani byli również bramkarze. Minimalna przewaga w posiadaniu piłki była po stronie Odry.

Spotkanie charakteryzowało się także sporą liczbą ostrych starć, ale w granicach przyzwoitości. Mecz naprawdę mógł się podobać, aczkolwiek kibice czekali na jakiekolwiek trafienie.

Do kluczowego momentu doszło w 74. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na wysokości połowy boiska, piłka wpadła w pole karne. Dopadł do niej Szymon Drewniak, który znakomicie uniknął pułapki ofsajdowej i z najbliższej odległości strzelił gola.

W samej końcówce goście próbowali doprowadzić do remisu, ale nie potrafili trafić do bramki. Dobrą zmianę w barwach gospodarzy dał doświadczony Arkadiusz Piech, który z kolei mógł podwyższyć prowadzenie swojej ekipy, ale nie wykorzystał jednej z dogodnych szans.

Ostatecznie Odra wygrała skromnie 1:0 i zbliżyła się do czołowych lokat Fortuna 1 Ligi.

Odra Opole - Korona Kielce 1:0 (0:0)
Bramka: Szymon Drewniak 74