Manchester City oficjalnie wycofał się z Superligi

Piłka nożna
Manchester City oficjalnie wycofał się z Superligi
fot. PAP
Manchester City oficjalnie wycofał się z Superligi.

Oficjalna strona Manchesteru City poinformowała o rozpoczęciu procedury wycofania się z rozgrywek Superligi. To pierwszy klub, który ogłosił tego typu krok.

"Manchester City potwierdza, że formalnie rozpoczął procedury wycofania się z Superligi" - czytamy w komunikacie, który pojawił się na oficjalnych kanałach informacyjnych klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek ponownie wybrany do Komitetu Wykonawczego UEFA

 

O tym, że Chelsea i Manchester City planują wycofać się z Superligi jako pierwsze, informowały angielskie we wtorkowe popołudnie. Jak się okazało, szefowie "Obywateli" potwierdzili te doniesienia i wydali oficjalny komunikat.

 

Decyzję o wycofaniu się z Superligi skomentował też napastnik Manchesteru City, Raheem Sterling. "OK, cześć" - napisał krótko zawodnik reprezentacji Anglii.

 


Wszystko wskazuje na to, że lada chwila z projektu wycofają się kolejne kluby. Hiszpańskie media donoszą, że na podobny krok zamierza zdecydować się Atletico Madryt, a Barcelona występ w Superlidze uzależnia od decyzji kibiców.

 

W niedzielę ogłoszono, że 12 czołowych klubów piłkarskich Starego Kontynentu: Manchester City, Chelsea, Manchester United, Liverpool, Arsenal i Tottenham z Anglii, hiszpańskie Real Madryt, Barcelona i Atletico Madryt oraz Juventus, AC Milan i Inter Mediolan z Włoch zdecydowało się utworzyć zamknięte rozgrywki, w których docelowo ma wziąć udział 20 zespołów.

 

Decyzja spotkała się z olbrzymią krytyką wielu środowisk i organizacji, m.in. FIFA, UEFA, polityków z głowami państw i szefami rządów na czele oraz kibiców.

BS, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Walia - Finlandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie