Co za poświęcenie Natalii Mędrzyk. Piękne zagranie nogą na wagę seta! (WIDEO)

Chemik Police wywalczył mistrzostwo Polski siatkarek

Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police trzeci raz pokonały Developres SkyRes Rzeszów i po raz dziewiąty w historii zostały mistrzyniami Polski. W finałowym starciu podopieczne trenera Ferhata Akbasa prezentowały na boisku nie tylko umiejętności siatkarskie, ale i piłkarskie. Tymi drugimi popisała się szczególnie Natalia Mędrzyk. Ofiarna interwencja przyjmującej zapewniła punkt Chemikowi, a następnie wygranego seta.

W czwartym spotkaniu rywalizacji o złoty medal Tauron Ligi nie brakowało emocji, długich wymian czy zjawiskowych ataków, ale to zagranie Mędrzyk można śmiało nazwać akcją meczu. Reprezentantka Polski pokazała, że jej umiejętności piłkarskie są równie wysokie co siatkarskie.

W trzecim secie przy stanie 24:22 dla Chemika piłkę zagrywała Sinead Jack Kisal. Siatkarki z Rzeszowa przyjęły i wyprowadziły akcję zakończoną mocnym atakiem Jeleny Blagojevic z lewego skrzydła. Po wybloku piłka powędrowała na drugą stronę boiska. Rozpędzona Mędrzyk ofiarnie wybroniła ją nogą, Martyna Łukasik wystawiła, a Jovana Brakocevic-Canzian zaatakowała z drugiej lini. W tym czasie przyjezdne popełniły błąd dotknięcia siatki. Interwencja przyjmującej zapewniła punkt Chemikowi i wygranego seta.

Ostatecznie ekipa z Polic wygrała całe spotkanie 3:1 i po raz dziewiąty w historii została mistrzem Polski.