Magdalena Stysiak odejdzie do Turcji? Louisa Lippmann ma zająć jej miejsce

Siatkówka
Magdalena Stysiak odejdzie do Turcji? Louisa Lippmann ma zająć jej miejsce
fot. PAP
Magdalena Stysiak trafi do Turk Hava Yollari Spor Kulubu?

Louisa Lippmann do Savino Del Bene Scandicci, a Magdalena Stysiak do Turk Hava Yollari Spor Kulubu? Do takich transferów w świecie kobiecej siatkówki może dojść w najbliższym czasie - donosi włoski dziennikarz Gian Luca Pasini.

Lippmann, atakująca reprezentacji Niemiec, wróci do Włoch i zajmie miejsce Stysiak - stwierdził Pasini. Z kolei Polka może przenieść się do Turcji - konkretnie do drużyny Turk Hava Yolları Spor Kulubu, którą prowadzi były trener Grupy Azoty Chemik Police, Marcello Abbondanza. 

ZOBACZ TAKŻE: Chemik Police wywalczył mistrzostwo Polski siatkarek!

 

Stysiak w ekipie Scandicci występuje od 2019 roku. Wcześniej broniła barw polskich ekip - Chemika Police i Grot Budowlanych Łódź. Znacznie bardziej doświadczona Lippmann w ostatnim czasie występowała w rosyjskiej ekipie Lokomotiv Kalinigrad. Wcześniej grała między innymi w ojczyźnie, w Chinach czy we Włoszech - w sezonie 2018/2019 broniła barw zespołu Azzurra Volley San Casciano.

Drużyna prowadzona przez Abbondanzę, do której przymierzana jest Stysiak, w 2021 roku zdobyła brązowy medal w lidze tureckiej.

 

Dwa asy serwisowe Stysiak na zakończenie seta (WIDEO)

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie