PlusLiga: Ślepsk przedłużył umowę ze środkowym

Siatkówka
PlusLiga: Ślepsk przedłużył umowę ze środkowym
fot. Cyfrasport
Trener Andrzej Kowal rozpoczął kompletowanie składu na sezon 2021/22.

MKS Ślepsk Malow Suwałki poinformował, że w sezonie 2021/22 barwy tego klubu nadal będzie reprezentował Cezary Sapiński. Środkowy bloku w ekipie z Suwałk występuje od 2017 roku.

Cezary Sapiński przygodę z siatkówką rozpoczął w MKS MDK Warszawa, gdzie grał w latach 2010–13. Kolejnym etapem na jego siatkarskiej ścieżce były przenosiny do Augustowa. W barwach miejscowego UKS Centrum rozegrał sezony 2013/14 oraz 2014/15. W latach 2015–17 reprezentował klub SKS Hajnówka, skąd trafił do Suwałk.

 

Zobacz także: Kto zagra w PlusLidze? Cztery kluby chcą dołączyć do elity

 

W 2019 roku sięgnął po tytuł mistrza 1. Ligi i awansował z klubem do PlusLigi. Sapiński cierpliwie czekał na swoją szansę w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale ostatecznie otrzymał ją, wykorzystał i stał się jednocześnie ważnym ogniwem suwalskiego środka siatki. Podobnie było w zakończonym niedawno sezonie 2020/21, w czasie którego 26-letni zawodnik był niezwykle pewnym punktem zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kowala.


 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ślepsk Malow Suwałki (@slepsk.suwalki)

 

Sapiński poprawił się w wielu elementach, a w szczególności w zagrywce i grze blokiem. Dowodem tego jest wysoka pozycja w ligowych rankingach. W ostatnim sezonie rozegrał 29 meczów, w których zdobył 212 punktów (133 atakiem + 38 asów serwisowych + 41 punktowych bloków).

 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie