NHL: Zwycięstwo Tampa Bay Lightning po dziesięciu sekundach dogrywki

Mistrzowie rozegrali dogrywkę... po mistrzowsku. Trwała zaledwie 10 sekund

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali z Columbus Blue Jackets 4:3 w niedzielnym meczu ligi NHL. Zwycięzcę wyłoniła dogrywka, która trwała zaledwie dziesięć sekund. Dopiero po rzutach karnych Philadelphia Flyers pokonali 4:3 New Jersey Devils. Bohaterem gospodarzy został Claude Giroux. Aż dziewięć goli padło w spotkaniu New York Rangers - Buffalo Sabres, a tylko jeden w meczu Pittsburgh Penguins - Boston Bruins.

Po regulaminowym czasie gry Tampa Bay Lightning remisowali z Columbus Blue Jackets 3:3. Dogrywkę gospodarze zaczęli w sposób piorunujący, a po niespełna dziesięciu sekundach zakończył ją Victor Hedman.

Niespełna dwie minuty przed końcem hokeiści Philadelphia Flyers przegrywali 1:3 z New Jersey Devils, ale to był dopiero początek emocji. W ciągu 22 sekund Claude Giroux zdobył dwa gole i doprowadził do dogrywki.

Ostatecznie "Lotnicy" wygrali po karnych 4:3 mecz ligi NHL. Zespół Devils przedłużył serię spotkań bez zwycięstwa do 10. Ostatni raz triumfował 8 kwietnia - 6:3 na wyjeździe z Buffalo Sabres.

W innym meczu błysnął Szwed Mika Zibanejad z New York Rangers. Zapisał na koncie trzy bramki - w 5., 18. i 23. minucie - w rywalizacji z Sabres (6:3). To jego siódmy hat-trick w karierze, a trzeci biorąc pod uwagę ostatnie 22 występy.

Jedyny gol w Pittsburghu padł po strzale Jake'a Guentzela cztery minuty i trzy sekundy przed końcem meczu.

Ogromny wkład w skromne zwycięstwo "Pingwinów" miał Tristan Jarry, który w bramce gospodarzy spisał się perfekcyjnie. Obronił 30 strzałów rywali i szósty raz w karierze zachował czyste konto.

To była druga z rzędu porażka Bruins, którzy wcześniej zanotowali serię sześciu kolejnych zwycięstw.