Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź - Radomiak Radom. Transmisja TV i stream online

Listopadowy mecz w Radomiu wygrali gospodarze, łodzianie chcą więc wziąć rewanż i zostać wiceliderem

ŁKS Łódź - Radomiak Radom. Mecz na szczycie Fortuna 1 Ligi, który zostanie rozegrany w środowe popołudnie, to dla obu zespołów okazja do wykorzystania potknięcia wicelidera rozgrywek. We wtorek Górnik Łęczna przegrał, a ekipy z Łodzi i Radomia tracą do niego zaledwie punkt. Goście doskonale radzą sobie na boiskach przeciwników, zapowiadają więc, że na stadion ŁKS wybrali się po zwycięstwo. Transmisja meczu ŁKS Łódź - Radomiak Radom od godziny 17:30 w Polsacie Sport i na platformie IplaTV.

W minioną sobotę ŁKS pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 2:1, ale grą znów nie zaimponował. Ważne jednak było przełamanie się drużyny po porażkach w Rzeszowie i u siebie z Arką. W Magazynie Fortuna 1 Ligi podkreślił to trener Ireneusz Mamrot.

- Druga połowa była zdecydowanie lepsza, bo mogliśmy już na początku otworzyć wynik. Mam nadzieję, że to będzie taki przełomowy mecz i teraz zrobimy kolejny krok do przodu - zaznaczył Mamrot.

Szkoleniowiec zdradził też, co jest największą bolączką jego drużyny.

- Zbyt łatwo dajemy przeciwnikowi założyć skuteczny pressing i sami do tego prowokujemy. Nie chodzi mi o rozgrywanie, a podejmowanie decyzji - mówił.

Podczas spotkania w Łodzi gorąco może być właśnie po przerwie. W drugich połowach Radomiak imponuje grą. W spotkaniach wyjazdowych nie traci wielu goli, co potwierdza tylko jedna przegrana druga połówka poza własnym boiskiem. Do tego aż 60 procent wszystkich bramek radomski zespół zdobywa właśnie w drugich częściach gry. Z drugiej strony aż 44 procent wszystkich goli straconych przez ŁKS, to te, które padły po przerwie na stadionie w Łodzi.

Oba zespoły mają na koncie po 46 punktów, Radomiak rozegrał jednak jedno spotkanie mniej. Oba będą chciały wykorzystać porażkę Górnika Łęczna z Miedzią Legnica i awansować na drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Rozegrany w listopadzie ubiegłego roku pierwszy w tym sezonie mecz pomiędzy tymi drużynami wygrali radomianie. Gol padł dopiero w 86. minucie, kiedy to Brazylijczyk Leandro Rossi Pereira wykorzystał rzut karny.

W środę w składzie Radomiaka Leandro znów powinien się pojawić, odbył już bowiem karę za nadmiar żółtych kartek. Być może na boisko wróci Mateusz Radecki, który wyleczył kontuzję.

Zespół trenera Mamrota będzie z kolei osłabiony, zabraknie bowiem Jakuba Tosika, który podczas meczu w Kielcach otrzymał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę.

Transmisja meczu ŁKS Łódź - Radomiak Radom od godziny 17:30 w Polsacie Sport i na platformie IplaTV.