Bundesliga: Hat-trick Lewandowskiego! Pobicie rekordu Müllera coraz bliżej

Robert Lewandowski jest o krok od pobicia kolejnego rekordu.

Bayern Monachium pokonał Borussię Moenchengladbach 6:0 w spotkaniu 32. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył trzy gole i brakuje mu już tylko jednego trafienia do wyrównania rekordu Gerda Müllera. Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców już w drugiej minucie gry. RL9 wykorzystał dośrodkowanie Davida Alaby i zamknął akcję strzałem, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Drugiego gola Bawarczycy dołożyli w 23. minucie gry. Podanie Jamala Musiali przejął Thomas Müller. Piłka po strzale 31-latka odbiła się jeszcze od obrońcy Gladbach i trafiła do bramki.

W 34. minucie spotkania było już 3:0. Efektownymi nożycami popisał się Lewandowski. Polak fantastycznie złożył się do strzału i posłał piłkę do bramki.

Tuż przed przerwą czwartego gola dla Bayernu zdobył Kingsley Coman. Reprezentant Francji odebrał futbolówkę defensorowi Borussii i mocnym strzałem po ziemi pokonał Yanna Sommera. Do przerwy Bayern prowadził 4:0.

Po zmianie stron gra wyraźnie się uspokoiła. Dopiero w 65. minucie ręką w polu karnym Gladbach zagrał Florian Neuhaus. Po konsultacji z wozem VAR arbiter Tobias Stieler wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Lewandowski, który ze stoickim spokojem zdobył gola. Tym samym Polak skompletował hat-tricka.

Od 75. minuty spotkania Bayern musiał sobie radzić w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wprowadzony na boisko kilka minut Tanguy Nianzou. Szóstego gola dla mistrza Niemiec zdobył Leroy Sane. Akcję poprowadził Serge Gnabry, a Sane wykończył ją precyzyjnym strzałem.

Jeszcze przed meczem piłkarze Bayernu byli pewni, że udało im się obronić mistrzostwo Niemiec. Wicelider RB Lipsk przegrał bowiem 2:3 z Borussią Dortmund i stracił szanse na tytuł. Natomiast Lewandowski ma obecnie na koncie 39 goli. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu jednego gola.

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 6:0 (4:0)

Bramki: Lewandowski 2, 34, 66 (rz.k.), Mueller 23, Coman 44, Sane 85.

Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Boateng (71. Martinez), Hernandez, Davies - Kimmich, Alaba (60. Goretzka, 70. Nianzou) – Musiala (60. Gnabry), Mueller, Coman (60. Coman) – Lewandowski

Borussia Moenchengladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini - Zakaria, Neuhaus – Lazaro (46. Wolf), Hofmann, Thuram (46. Plea)– Embolo

Sędziował: Tobias Stieler
Żółta kartka: Neuhaus, Wolf
Czerwona kartka: Nianzou