Irańczyk Meisam Salehi przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Irańczyk Meisam Salehi przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn
fot. AZS Olsztyn/Twitter
Meisam Salehi został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn.

Zawodnik siatkarskiej reprezentacji Iranu Meisam Salehi został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn. Występujący w ekstraklasie klub poinformował w środę o podpisaniu z nim kontraktu, który będzie obowiązywał przez dwa lata.

22-letni siatkarz reprezentował wcześniej barwy irańskich drużyn Kalleh Mazandaran (2017-2020) i Shardadu Urmii (2020-2021).

 

"Miniony sezon był niezwykle udany dla młodego przyjmującego. Wraz z zespołem wywalczył tytuł wicemistrza Iranu, a przez wielu rodzimych obserwatorów został uznany objawieniem ligi" - zaznaczył w komunikacie olsztyński klub.

 

"Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Pochodzę z Urmii, miasta siatkówki w Iranie, w którym walczymy o każdą piłkę. Mam nadzieję, że w Polsce będę miał taki sam wspaniały sezon jak ten, który spędziłem w moim ostatnim klubie" - przekazał Salehi.

 

Zobacz także: PlusLiga: Ogromne zmiany w Indykpolu AZS Olsztyn

 

W 2017 roku Salehi brał udział w mistrzostwach świata do lat 21, na których Irańczycy zajęli piąte miejsce. W drugiej fazie turnieju przegrali z reprezentacją Polski, w której grał obecny libero olsztynian Jędrzej Gruszczyński.

 

 

Salehi przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Iranu, która przygotowuje się do Ligi Narodów i Igrzysk Olimpijskich.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie