Tomasz Fornal: Cieszymy się z każdej rozegranej akcji

Siatkówka
Tomasz Fornal: Cieszymy się z każdej rozegranej akcji
fot. PAP

W pierwszym meczu sezonu reprezentacyjnego siatkarzy Polska pewnie wygrała z Belgią 4:0. W piątek obie ekipy zmierzą się ze sobą po raz drugi. - Zdajemy sobie sprawę, że drużyna Belgii nie przyjechała w najmocniejszym składzie i wielu zawodników brakuje, ale my się cieszymy się z każdej akcji rozegranej dzisiaj - powiedział po meczu Tomasz Fornal.

Marcin Lepa: Cieszy zwycięstwo bo wcale nie jest łatwo skoncentrować się na takie mecze, ale tak jak mówili nasi komentatorzy. Pełen profesjonalizm, weszliście bardzo mocno w ten długi reprezentacyjny sezon.


Tomasz Fornal: Każdy z zawodników, przez te trzy tygodnie jak trenujemy w Spale, czekał na pierwsze spotkanie. Zdajemy sobie sprawę, że drużyna Belgii nie przyjechała w najmocniejszym składzie i wielu zawodników brakuje, ale my się cieszymy się z każdej akcji rozegranej dzisiaj. To jest pierwszy mecz tego sezonu w kadrze, więc wyglądało tak jak miało to wyglądać. Kontrola przez całe spotkanie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cztery szybkie sety! Polscy siatkarze ograli Belgię na inaugurację sezonu reprezentacyjnego

 

Dużo świeżości, mimo początku sezonu. Wydawało się, że możecie być przyduszeni tymi treningami. A dwa elementy, które często świadczą o przygotowaniu czyli blok i zagrywka dziś funkcjonowały bardzo dobrze.


Dokładnie. Trener powiedział nam żebyśmy spokojnie weszli w mecz, bo w Spale było dosyć intensywnie, treningi były czasami dosyć długie. Dziś zamurowaliśmy siatkę i Belgowie nie mogli skończyć ataku. My się z tego cieszymy, fajnie wygląda nasza gra i mam nadzieję, że jutro będzie tak samo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kaczmarek otworzył sezon reprezentacyjny 2021! Pierwszy punkt Polaków

 

Jutro pierwszy sądny dzień. Trener ma zakomunikować osiemnastkę, która ma pojechać do tej bańki w Rimini na Ligę Narodów. Jakieś przeczucia? Jakieś myśli?


Nie wiem. Przyjechałem z nastawieniem, że zrobię wszystko co w mojej mocy żeby zdobyć uznanie trenera. To, jaka będzie decyzja coacha, pozostawiam jemu. On musi podjąć decyzję.

Rozmowa z Tomaszem Fornalem:

pez, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie