PŚ w kajakarstwie: Anna Puławska trzecia w jedynce na 500 m

Anna Puławska trzecia w jedynce na 500 m.

Anna Puławska zajęła trzecie miejsca w konkurencji K1 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie rozgrywanych w Szegedzie. Czwarte lokaty zajęły kobieca czwórka na 500 m oraz dwójka kanadyjkarzy na 1000 m.

W sobotę Polacy dwukrotnie stawali na podium – Marta Walczykiewicz była druga w K1 200 m, na drugiej pozycji uplasowała się również dwójka Helena Wiśniewska, Justyna Iskrzycka na 500 m.

W niedzielę blisko podium była czwórka na 500 m (Karolina Naja, Anna Puławska, Helena Wiśniewska, Katarzyna Kołodziejczyk), która finiszowała na czwartym miejscu, tracąc do podium zaledwie 0,21 s. Czwartą lokatę zajęli także kanadyjkarze Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak w konkurencji C2 1000 m. Ta osada uzyskała też nominację na występ na igrzyskach w Tokio.

Na zakończenie regat po południu rozegrane zostaną konkurencje na dystansie 5000 metrów.