Selekcjoner reprezentacji Włoch przedłużył kontrakt

Piłka nożna
Selekcjoner reprezentacji Włoch przedłużył kontrakt
fot. PAP
Roberto Mancini, trener włoskich piłkarzy.

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Włoch Roberto Mancini przedłużył kontrakt z tamtejszą federacją FIGC do 2026 roku. 56-letni szkoleniowiec prowadzi drużynę narodową Italii od 14 maja 2018 roku. Zakwalifikował się z nią na mistrzostwa Europy.

Pierwsza umowa Manciniego obowiązywała przez dwa lata, ale została automatycznie przedłużona po uzyskaniu awansu na ME do końca turnieju.

 

"Tu chodzi o projekt, którego finalizacja wymaga czasu. Dlatego zależy nam na ciągłości pracy, która została wykonana przez ostatnie trzy lata" - powiedział prezes FIGC Gabriele Gravina.

 

 

Kiedy Mancini rozpoczął pracę, Włochy były w piłkarskim kryzysie i po raz pierwszy od 1958 nie zakwalifikowały się na mundial. Nowy selekcjoner wywalczył jednak awans na rozpoczynające się 11 czerwca ME i może pochwalić się najlepszą w historii tej reprezentacji średnią punktów na mecz.

 

"Zamierzamy kontynuować pracę, która przyniosła nam tak dobre efekty. Fakt, że nam się to udało wspólnie z tą ekipą, daje mi ogromną satysfakcję i optymizm na przyszłość" - powiedział Mancini.

 

Włochy zagrają w ME w grupie A z Turcją (mecz otwarcia turnieju), Walią i Szwajcarią.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze