MP w szabli: Pierwsze tytuły Zuzanny Cieślar i Mateusza Kneza

Zuzanna Cieślar i Angelika Wątor w finałowym pojedynku szablistek.

Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec) i Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań) po raz pierwszy w karierze zostali mistrzami Polski w szabli. Czterodniowa impreza odbywa w Raszynie pod Warszawą. 20-letnia Cieślar w finale pokonała klubową koleżankę Angelikę Wątor 15:14.

Brązowe medale dla najwyżej notowanych w kraju Sylwii Matuszak (KKSz Konin) i Małgorzaty Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), które były najlepsze w trzech poprzednich latach. Wszystkie medalistki to czołowa czwórka krajowej listy klasyfikacyjnej.

W rywalizacji mężczyzn po raz pierwszym mistrzem kraju został 24-letni Mateusz Knez. Zawodnik KKSz Konin w finale pokonał złotego medalistę sprzed trzech lat - Mikołaja Grzegorka (MUKS Victor Warszawa) 15:13.

Na najniższym stopniu podium stanęli juniorzy - Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa) i Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice).

Wystąpiły 44 zawodniczki i 63 zawodników.

W Raszynie o miano najlepszych w kraju do poniedziałku rywalizować będą przedstawiciele wszystkich broni. Rozegrane zostaną zarówno turnieje indywidualne, jak i drużynowe.

Cieślar – Wątor 15:14

kolejność: 1. Z.Cieślar, 2. Wątor, 3. Kozaczuk, Matuszak, 5. Małgorzata Zawodniak (KKSz Konin), 6. Martyna Komisarczyk (KS Karabela Warszawa), 7. Zuzanna Porada (TMS Zagłębie Sosnowiec), 8. Julia Cieślar (ZKS Sosnowiec)

szabla mężczyzn

półfinały:
Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań) – Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa) 15:13
Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa) – Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice) 15:10