World Athletics: 23 Rosjan dostało zgodę na start pod neutralną flagą

Inne
World Athletics: 23 Rosjan dostało zgodę na start pod neutralną flagą
fot. PAP
23 Rosjan dostało zgodę na start pod neutralną flagą, w tym mistrzyni świata Maria Lasickiene.

Światowa federacja World Athletics opublikowała w sobotę listę kolejnych 23 rosyjskich lekkoatletów, którzy po weryfikacji ich przeszłości dopingowej otrzymali zgodę na międzynarodowe starty w tym sezonie pod neutralną flagą.

Wcześniej takie pozwolenie miało czworo Rosjan, w tym mistrzynie świata - w skoku wzwyż Maria Lasickiene i w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio będzie mogło ich wystąpić nie więcej niż dziesięcioro.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzyni olimpijska aresztowana! Przyznała się do winy, zapadł wyrok

 

Wśród dopuszczonych od soboty do międzynarodowych startów w sezonie 2021 są m.in. srebrni medaliści mistrzostw świata z 2019 roku - skoczek wzwyż Michaił Jakimienko i chodziarz Wasilij Mizinow.

 

World Athletics nadal podtrzymuje zawieszenie Rosji. Nastąpiło ono w 2015 roku po wykryciu istniejącego w tym kraju państwowego systemu dopingu sportowców. Skutkiem izolacji Rosjan było niedopuszczenie ich do udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zgodzono się jedynie na występ mieszkającej w USA, a specjalizującej się w skoku w dal Darii Kliszyny, ale tylko pod neutralną flagą.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze