Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 3. kolejki

Na niedzielę zaplanowano kolejną serię gier Ligi Narodów siatkarzy. Polska przegrała ze Słowenią 1:3. Niespodziankę sprawili Japończycy, którzy pokonali 3:2 reprezentację Rosji. Sprawdź wyniki meczów 3. kolejki Ligi Narodów.

Faworytem pierwszego niedzielnego spotkania byli siatkarze reprezentacji Francji, ale Australijczycy sprawili im sporo kłopotów. W pierwszej partii ulegli po zaciętej grze na przewagi 26:28, w drugim wygrali 25:20. Kolejny set to już wyraźna przewaga Trójkolorowych, którzy ostatecznie zamknęli rywalizację w czterech partiach. Francuzi odnieśli trzecie zwycięstwo w Rimini.

Pierwsze zwycięstwo odniosła reprezentacja Iranu. Ekipa trenera Władimira Alekno boryka się z problemami zdrowotnymi kilku zawodników, ale pokonała Holandię w trzech setach. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie, którą Persowie wygrali na przewagi (30:28).

Interesujące spotkanie rozegrały ze sobą drużyny Niemiec i Bułgarii. Siatkarze trenera Andrei Gianiego po trzech setach przegrywali 1:2, a w czwartym, niezwykle zaciętym wygrali 30:28! W tie-breaku uzyskali wyraźną przewagę i wygrali 15:11.

Do sporej niespodzianki doszło natomiast w konfrontacji Rosji z Japonią, którą siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrali 3:2. To trzecie zwycięstwo tej drużyny podczas turnieju w Rimini.

Polscy siatkarze przegrali ze Słoweńcami 1:3. Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Vitala Heynena. Trzecie zwycięstwo na turnieju w Rimini odniosła natomiast Brazylia, która w meczu z Kanadą straciła pierwszego seta. Czwarta odsłona również nie była dla ekipy Canarinhos łatwa, wygrali ją na przewagi 27:25.