Tokio 2020: Yvette Broch wycofuje się z igrzysk z powodu ograniczeń

Inne
Tokio 2020: Yvette Broch wycofuje się z igrzysk z powodu ograniczeń
fot. PAP/EPA
Holenderska piłkarka ręczna Yvette Broch (przy piłce) poinformowała o rezygnacji z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Holenderska piłkarka ręczna Yvette Broch poinformowała o rezygnacji z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio, ponieważ nie chce się szczepić przeciwko COVID-19 i większość czasu musiałaby spędzać w odosobnieniu.

O decyzji Broch poinformował Holenderski Związek Piłki Ręcznej (NHV). „Szanujemy decyzję naszej zawodniczki, aczkolwiek żałujemy, że nie będzie jej z nami w Tokio” – napisano w krótkim komunikacie NHV.

 

Sama zainteresowana przyznała, że uświadomiono jej, że jeżeli nie będzie zaszczepiona, to nie będzie mogła poruszać się po przestrzeni publicznej w mieście, a także będzie musiała jeść i spać w odosobnieniu od drużyny. - Z innymi członkami drużyny mogłabym spotykać się tylko podczas treningów i meczów – powiedziała zawodniczka portalowi NU.

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Anastasi ma radę dla polskich kibiców przed IO w Tokio

 

Wcześniej Broch odmówiła poddaniu się szczepieniu przeciwko koronawirusowi, do którego zachęcono wszystkich holenderskich olimpijczyków. - Moje ciało jest moim narzędziem, nie wiem, co szczepionka z nim zrobi w dłuższej perspektywie – argumentowała odmowę w dzienniku NRC.

 

30-letnia piłkarka ręczna niespodziewanie zakończyła karierę sportową w 2018 roku. Tłumaczyła wówczas, że jest „wypalona fizycznie i psychicznie”. Pod koniec ubiegłego roku wróciła jednak do sportu. W kwietniu br. została włączona do reprezentacji. - Chciałam znów cieszyć się sportem, ale ponieważ będą obowiązywały surowe zasady dla nieszczepionych sportowców, ta emocjonalna część zniknie. Dlatego nie jadę na igrzyska – cytuje zawodniczkę piątkowe wydanie dziennika „De Telegraaf”.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie