Liga Narodów siatkarzy 2021: Polska – Rosja. Transmisja i stream online

Siatkówka

Siatkarski klasyk, czyli starcie Polski z Rosją będzie ozdobą 6. kolejki rozgrywanego w Rimini turnieju VNL. Kiedy grają Polacy? O której godzinie odbędzie się mecz Polski z Rosją? Gdzie obejrzeć to starcie? Transmisja i stream online meczu Polska – Rosja o godzinie 15.50 w Polsacie Sport i na Ipla.tv.

W dotychczasowych meczach turnieju Ligi Narodów w Rimini polscy siatkarze odnieśli cztery zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę. Wygrali 3:0 z Włochami, 3:1 z Serbią, 3:0 z Australią i 3:0 ze Stanami Zjednoczonymi. Jedyną porażkę przyniosło starcie w trzeciej kolejce – 1:3 ze Słowenią.

 

Zobacz także: 3:0 z USA! Czwarte zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów

 

Rosjanie mają podobny bilans. Turniej VNL w Rimini rozpoczęli od dwóch zwycięstw – 3:1 z Holandią i 3:1 z Iranem. W trzeciej kolejce Sborna niespodziewanie poniosła porażkę 2:3 z Japonią. W czwartek pokonała reprezentację USA 3:1, a w piątek ograła 3:0 Australię. 

 

Ostatni mecz Polaków z Rosjanami został rozegrany w październiku 2019 roku. Podczas Pucharu Świata w Japonii podopieczni trenera Vitala Heynena wygrali 3:1. W Lidze Narodów obie ekipy mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W 2018 roku Polacy wygrali w katowickim Spodku 3:0 w meczu fazy grupowej, ale w turnieju Final Six w Lille górą była Rosja, która wygrała 3:1. W 2019 roku w fazie zasadniczej Rosja zwyciężyła 3:1 w Urmii, a w półfinale rozgrywek w Chicago również wygrała 3:1.

 

Przypomnijmy, że Rosja to dwukrotny triumfator Ligi Narodów (2018, 2019). Największym dotychczasowym sukcesem Polaków jest brązowy medal wywalczony w 2019 roku.

 

Transmisja i stream online meczu Polska – Rosja w sobotę 5 czerwca od godziny 15.50 w Polsacie Sport i na Ipla.tv. Przedmeczowe studio od godziny 15.00.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie