Dookoła Szwajcarii: Richard Carapaz zwycięzcą wyścigu

Richard Carapaz zwyciężył w 84. edycji wyścigu Dookoła Szwajcarii.

Ekwadorczyk Richard Carapaz z ekipy Ineos Grenadiers zwyciężył w 84. edycji wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii. Ostatni, ósmy etap wygrał w miejscowości Andermatt Szwajcar Gino Maeder (Bahrain Victorious).

Maeder wyprzedził na finiszu towarzysza ucieczki Kanadyjczyka Michaela Woodsa (Israel Start-Up Nation). Dziewięć sekund do tej dwójki straciła siedmioosobowa grupa, w której do mety dojechał lider.

W klasyfikacji generalnej Carapaz wyprzedził zwycięzcę sobotniej jazdy na czas Kolumbijczyka Rigoberto Urana (EF Education-Nippo) oraz Duńczyka Jakoba Fuglsanga (Astana-Premier Tech).

Fuglsang wskoczył na trzeci stopień podium z piątego miejsca, dzięki zdobyciu 12 sekund przewagi nad Niemcem Maximilianem Schachmannem (Bora-Hansgrohe), a także korzystając z wycofania się z wyścigu mistrza świata Francuza Juliana Alaphilippe'a (Deuceninck-Quick Step), który wrócił do domu, aby być przy narodzinach swojego syna.

W wyścigu najwyższej kategorii World Tour startowało trzech Polaków. Michał Gołaś (Ineos Grenadiers) zajął w klasyfikacji generalnej 106. miejsce, 121. był Szymon Sajnok (Cofidis), a Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) nie ukończył ostatniego etapu.