PlusLiga: Wojciech Włodarczyk nowym siatkarzem LUK Politechniki Lublin

Siatkówka
PlusLiga: Wojciech Włodarczyk nowym siatkarzem LUK Politechniki Lublin
fot. Cyfrasport
Wojciech Włodarczyk zagra w LUK Politechnice Lublin.

Wojciech Włodarczyk wzmocni w nadchodzącym sezonie ekipę beniaminka PlusLigi – LUK Politechnikę Lublin. Przyjmujący występował ostatnio w we włoskiej Serie A, w ekipie Kioene Padwa.

Bilans Wojciecha Włodarczyka na Półwyspie Apenińskim to 61 meczów i 564 punkty. W Kioene Padwa był absolutnie wiodącą postacią. 173 starcia i 1521 punktów to statystyczne ujęcie jego popisów w PlusLidze. W ciągu 8 sezonów był mistrzem i brązowym medalistą Mistrzostw Polski, w barwach Skry Bełchatów. Zapisał się także w historii siatkówki m.in. w Warszawie, Radomiu, Lubinie I Olsztynie. Reprezentacji Polski pomógł dwa razy wygrać Memoriał Wagnera.

 

PlusLiga: Mikołaj Sawicki pozostaje w PGE Skrze Bełchatów

 

– Pamiętam, jak osiem lat temu Wojciech po przygodzie w Austrii, dołączył do Skry Bełchatów. Od razu zapracował na miano jednego z objawień Ligi i powołania do Reprezentacji Polski. Wiem, że to wciąż zawodnik z ogromnymi możliwościami, ale znacznie bogatszy doświadczeniem. Zaufanie, jakim cieszył się w Serie A, jest najlepszą rekomendacją. Imponuje mądrością i spokojem w ataku. Wiem, że dołącza do nas Siatkarz, który pomoże nam zaspokoić nasze ambicje – powiedział prezes LUK Politechniki Lublin Krzysztof Skubiszewski.

 

Włodarczyk dał się poznać jako bardzo wszechstronny zawodnik, grający na przyjęciu. Znakomicie wykorzystuje najlepsze cechy, rozwijane w grze na piasku. Po ostatnim sezonie szczególnie rzuca się w oczy jego znakomita efektywność w ataku.

 

 

– Po rozmowie z trenerem i zapoznaniu się z wizją klubu na nadchodzący sezon, zdecydowałem się na dołączenie do drużyny LUK Politechniki. Klub z Lublina w imponujący sposób wywalczył przepustkę do PlusLigi i mam nadzieję, że z podobnym przytupem zamelduje się na jej parkietach w sezonie 2021/2022. Wiem, że dzięki Klubowi siatkówka w tym regionie zyskała sporą rzeszę sympatyków. Liczę na to, że będziemy w stanie dostarczyć kibicom wielu pozytywnych emocji! Niejednokrotnie odwiedzaliśmy z żoną Lublin i pozostawił on w naszej pamięci same pozytywne wrażenia. Jestem przekonany, że wraz z rodziną będziemy się tutaj świetnie czuli – stwierdził Wojciech Włodarczyk.

RM, Polsat Sport, lkpslublin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie