Mateusz Gradecki wśród 14 najlepszych golfistów turnieju Challenge Tour Open de Bretagne!

Inne
Mateusz Gradecki wśród 14 najlepszych golfistów turnieju Challenge Tour Open de Bretagne!
fot. Materiały prasowe
Mateusz Gradecki awansował o 11 miejsc w klasyfikacji generalnej Challenge Tour

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich golfistów zawodowych, zajął 14 miejsce podczas turnieju Challenge Tour Open de Bretagne, rozgrywanym we francuskiej miejscowości Pleneuf. To jego drugi najlepszy wynik w historii występów w cyklu Challenge Tour.

Występ w Bretanii to kolejny tegoroczny start Gradeckiego w Challenge Tour, jednej z najlepszych lig profesjonalnego golfa w Europie. Polski golfista w tym roku skupia się osiągnięciu jak najlepszego wyniku w tym cyklu. Jak do tej pory idzie mu bardzo dobrze. Gradecki popisał się fenomenalną liczbą birdie, zdobytych podczas wszystkich 4 rund tego turnieju. Łącznie aż 20 razy po zagraniach Gradeckiego, piłka lądowała w dołku po liczbie uderzeń mniejszej o jedno, niż przewidziana dla danego dołka liczba par. Mateusz Gradecki zdobył w tym turnieju więcej birdie niż zwycięzca turnieju i jakikolwiek zawodnik z pierwszej piątki zawodów.

 

- Trudno powiedzieć, co było dla mnie w tym turnieju najważniejsze, bo tak dużo się działo. Na pewno jestem bardzo zadowolony z mojej statystyki pod względem liczby birdie. Wiele części mojej gry było na takim poziomie, jaki chciałbym prezentować. Na pewno chcę także zminimalizować liczbę błędów, moja karta gry była w tym turnieju niezwykle kolorowa pod względem liczby birdie, ale zdarzały się też bogeye - powiedział polski golfista.

 

ZOBACZ TAKŻE: Meronk zakończył swój debiutancki start

 

Pole o pięknej nazwie Golf Bluegreen de Pleneuf Val Andre położone nad Oceanem Atlantyckim gwarantuje wspaniałe widoki, ale nie zapewnia stabilnej aury. Podczas zawodów golfiści musieli się mierzyć z trudnymi warunkami pogodowymi, deszczem i niską temperaturą, wynoszącą jedynie 13 stopni.  Przy takiej pogodzie nie łatwo jest uzyskać dobry wynik, chłód, wiatr i deszcz nie pomagały w grze.


- Nie było łatwo, pole było bardzo wymagające, wymuszało bardzo uważną grę, szczególnie przy pierwszych strzałach. Jeśli  nie grało się w odpowiedniej linii, piłka z dużym prawdopodobieństwem wpadała w krzaki. Nie poddaję się i myślę, że to jest mój największy atut. Szukam rozwiązań w trakcie gry, aby wyciągnąć z niej ile się da. Miejsce, które zająłem w tym turnieju to nie jest do końca optymalny wynik, ale biorąc pod uwagę to, gdzie byłem na starcie 4 rundy, można powiedzieć, że wróciłem z dalekiej podróży. Jeśli chodzi o plany na ten sezon, na pewno chciałbym zająć miejsce w pierwszej 20 Challenge Tour, premiujące do gry w elitarnym cyklu European Tour - dodał Gradecki.

 

European Tour to najbardziej prestiżowa golfowa liga europejska, jeśli Gradecki dołączyłby do niej, byłby drugim (po Adrianie Meronku) Polakiem w historii, który dotarł do europejskiego golfowego topu. Po turnieju w Pleneuf awansował aż o 11 pozycji w klasyfikacji generalnej Challenge Tour i zajmuje obecnie 42. miejsce. Kolejne zawody Challenge Tour z udziałem Gradeckiego rozpoczną już 1 lipca na polu Kaskada Golf Resort w okolicach czeskiego Brna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Meronk pierwszym Polakiem w Wielkim Szlemie

 

Pochodzący z Obornik Śląskich Gradecki to pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. Do Challenge Tour awansował już w pierwszym sezonie zawodowej kariery, zdobywając w sezonie 2018 czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium, a sześciokrotnie w top 10 Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska.


W golfie amatorskim jest pięciokrotnym mistrzem Polski, a także międzynarodowym mistrzem Turcji. Łącznie wygrał 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. Trzykrotny mistrz konferencji południowej amerykańskiej ligi akademickiej NCAA z drużyną East Tennesee State University. Brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.


Rodzimym klubem Gradeckiego jest Gradi Golf Club w Brzeźnie w powiecie Trzebnickim. Golf to dla niego rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat i z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim. Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski odnosi natomiast siostra Gradeckiego - Dominika, która obecnie studiuje w USA.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie