Katarzyna Wenerska nową rozgrywającą Developresu SkyRes Rzeszów

Siatkówka
Katarzyna Wenerska nową rozgrywającą Developresu SkyRes Rzeszów
fot. Cyfrasport
Katarzyna Wenerska zagra w Developresie SkyRes Rzeszów.

Developres SkyRes Rzeszów poinformował o kolejnym transferze na sezon Tauron Ligi 2021/22. Do drużyny wicemistrza Polski dołączy rozgrywająca Katarzyna Wenerska, która nie tak dawno wystąpiła w reprezentacji podczas turnieju Ligi Narodów w Rimini.

Katarzyna Wenerska urodziła się 09 marca 1993 roku. W swej karierze rozegrała dwa sezony w ekstraklasie. Rozegrała w niej łącznie 36 meczów, w których wywalczyła 48 punktów. W elicie zadebiutowała w barwach Pałacu Bydgoszcz (2017–18). Poprzedni sezon spędziła natomiast w Jokerze Świecie – beniaminku Tauron Ligi.

 

Zobacz także: Dwa transfery Developresu

 

Po udanym sezonie klubowym, otrzymała powołanie do reprezentacji. Została dowołana do kadry podczas meczu Ligi Narodów w Rimini. Zastąpiła kontuzjowaną Martę Krajewską. W drużynie narodowej zadebiutowała w spotkaniu z Brazylią (0:3) i od razu wystąpiła w wyjściowej szóstce. Miała również okazję do zademonstrowania swych umiejętności w pięciu kolejnych meczach.

 

 

– Na rozegraniu mądra, dokładna, idealna dla nas – Kasia Wenerska – przedstawił nową zawodniczkę trener Stephane Antiga w mediach społecznościowych klubu.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie