Tokio 2020: Polscy Wioślarze w trakcie przygotowań do olimpijskich regat

Inne
Tokio 2020: Polscy Wioślarze w trakcie przygotowań do olimpijskich regat
fot. PAP
Wioślarze w Tome przygotowują się do IO

Wioślarze, którzy będą reprezentować Polskę w igrzyskach w Tokio, dojechali do miasta Tome, ok. 400 km na północ od stolicy Japonii. Tam mają do dyspozycji tor, na którym mogą przygotowywać się do olimpijskich regat.

"Pozdrawiam z Japonii, z Tome, gdzie będziemy trenować przez najbliższe 10 dni. Podróż długa około 26 godzin, w tym ponad 7 h na lotnisku: procedury, testy itd. (...) Poza treningiem możemy przebywać tylko w pokojach. Jadąc autobusem mieliśmy wydzielone, specjalne strefy na postój. O sklepie czy nawet samotnym spacerze można pomarzyć" - relacjonowała na Facebooku Agnieszka Kobus-Zawojska z czwórki podwójnej.

 

Zobacz także: Tokio 2020: Awans do ćwierćfinału celem Magdy Linette

 

Na profilu osady pojawiło się także zdjęcie zawodniczek przed ośrodkiem, na którym wywieszono transparent w biało-czerwonych barwach i napisem po polsku: "Witamy w mieście Tome! Do przodu Polska!!".

 

"Po bardzo długiej podróży, nasza reprezentacja olimpijska dotarła do Tome, gdzie została przywitana z honorami, za co bardzo dziękujemy" - napisał Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

 

Igrzyska rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Regaty wioślarskie planowane są na pierwszy tydzień imprezy.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie