Sir Safety Perugia zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia!

Siatkówka
Sir Safety Perugia zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia!
fot. PAP
Wilfredo Leon

Siatkarze Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem na czele wystąpią podczas XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia rozgrywanym w Zalasewie. W turnieju ku czci zmarłego siatkarza zagrają we wrześniu łącznie cztery zespoły.

Organizatorzy XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia przyzwyczaili kibiców do tego, że co roku do Zalasewa przyjeżdżają czołowe drużyny z PlusLigi. Tym razem do najlepszych ekip z krajowego podwórka dołącza światowa potęga – Sir Safety Perugia. Włoski gigant ma w swoim składzie takie gwiazdy siatkówki jak Wilfredo Leon, Matthew Anderson czy Simone Gianelli. – Dziękuję prezesowi Gino Sirciemu za przyjęcie zaproszenia na naszą imprezę. Zrobimy wszystko, aby jego zawodnicy czuli się u nas jak w domu –mówi Anna Sumelka – organizatorka Memoriału. – Mieliśmy już okazję gościć zespoły zagraniczne światowego formatu, jednak przyjazd Perugii to dla naszej dyscypliny historyczna chwila – dodaje.


Sir Safety Perugia to jedna z najlepszych drużyn świata. Co roku wymieniana jest jako jeden z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów i włoskiej SuperLega. W swojej bogatej kolekcji ma siedem medali rodzimego czempionatu, w tym złoto z 2018 roku. Klub ten dwukrotnie wygrywał Puchar i trzykrotnie Superpuchar Włoch. W Europie zdobył srebro w 2017 i brąz w 2018 roku. Przez większość ostatniego sezonu trenerem zespołu był Vital Heynen – selekcjoner reprezentacji Polski. Oprócz Wilfredo Leona, w trakcie play-off klub wzmocnił także Maciej Muzaj.


ZOBACZ TAKŻE: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła udział w Memoriale Gołasia


Obecnie włoską ekipę prowadzi Nikola Grbić, który poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do wygrania Ligi Mistrzów. – XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to dla nas doskonały test przed startem rozgrywek. Będziemy mieli okazję rywalizować z bardzo mocnymi drużynami, dzięki czemu odpowiednio przygotujemy się do sezonu –mówi szkoleniowiec Perugii. – Bardzo się cieszę na przyjazd do Polski również ze względów prywatnych – będę miał okazję spotkać się z moimi przyjaciółmi, z którymi wygraliśmy siatkarską Ligę Mistrzów – dodaje.


Zestawienie drużyn XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia wygląda imponująco. Klubowy mistrz Europy – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, pełna reprezentantów Polski trzecia drużyna PlusLigi – Verva Warszawa Orlen Paliwa, genialna w ruchach transferowych i posiadająca znakomitych kibiców – Aluron CMC Warta Zawiercie oraz włoska potęga – Sir Safety Perugia. – Skład tegorocznego memoriału napawa nas dumą. Tegoroczna edycja Memoriału przejdzie do historii – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Serdecznie zapraszam kibiców siatkówki na tę imprezę – dodaje.


Memoriał Arkadiusza Gołasia to siatkarski turniej towarzyski rozgrywany corocznie przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Polsce. Jest organizowany w celu uczczenia pamięci tragicznie zmarłego reprezentanta Polski. Pierwszy turniej odbył się w 2006 roku.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie