Tokio 2020: Martyna Jelińska poznała rywalkę 1/16 finału turnieju florecistek

Inne
Tokio 2020: Martyna Jelińska poznała rywalkę 1/16 finału turnieju florecistek
fot. PAP
Chilijka Katina Proestakis będzie w niedzielę rywalką Martyny Jelińskiej

Chilijka Katina Proestakis będzie w niedzielę rywalką Martyny Jelińskiej w walce o awans do 1/16 finału turnieju indywidualnego florecistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Później na Polkę czeka ewentualnie liderka światowego rankingu Rosjanka Inna Derigłazowa.

Debiutująca w igrzyskach Jelińska (AZS AWF Poznań) zajmuje 66. miejsce w klasyfikacji florecistek, a Proestakis jest 78. Jako dwie z czterech najniższej notowanych uczestniczek olimpijskich zmagań muszą stoczyć pojedynek o prawo walki w 1/16 finału.

 

Zobacz także: Sześcioro włoskich sportowców na kwarantannie

 

W przypadku zwycięstwa Polka trafi na najlepszą zawodniczkę ostatnich lat - Derigłazową. 31-letnia Rosjanka to mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, która ma w dorobku ponadto trzy tytuły mistrzyni globu i dwa najlepszej w Europie. Wygrała dotychczas 20 zawodów Pucharu Świata.

 

Jelińska jest jedyną polską florecistką, która zapewniła sobie prawo startu w Tokio. W sobotę żadnej z trzech szpadzistek nie udało się przebić do ćwierćfinału. We wtorek ostatnią szansą na sukces biało-czerwonych będzie turniej drużynowy w tej broni.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie