Dawid Olejniczak podsumował występ Igi Świątek. "Nie jestem zaskoczony zwycięstwem Hiszpanki"

Inne
Dawid Olejniczak podsumował występ Igi Świątek. "Nie jestem zaskoczony zwycięstwem Hiszpanki"
fot. PAP
Iga Świątek

- Nie jestem zaskoczony zwycięstwem Hiszpanki - powiedział Dawid Olejniczak w Studio Tokio, oceniając mecz Igi Świątek z Paulą Badosą w drugiej rundzie turnieju tenisowego na IO w Tokio.

Świątek, która była rozstawiona z numerem szóstym, w drugiej rundzie spotkała się z niżej notowaną Badosą. Triumfatorka ubiegłorocznej edycji French Open przegrała 3:6, 6:7 (4-7).

 

ZOBACZ TAKŻE: "Iga Świątek w pewnym momencie się zagubiła"

 

Nie jestem zaskoczony zwycięstwem Hiszpanki, bo to zawodniczka, która gra znakomicie w tym sezonie, wygrała z czołowymi zawodniczkami na świecie. Faworytką była Iga, ale spodziewałem się trudnej przeprawy. Gdybym miał jednak typować, to stawiałbym na Igę - zauważył Olejniczak.

 

- Iga wolałaby zagrać mecz na kortach ziemnych, na swojej ulubionej nawierzchni. Od dawna było jednak wiadomo, że mecze na igrzyskach będą rozgrywane na kortach twardych. Szkoda tego meczu... - dodał.

 

Świątek cały czas ma szanse na medal olimpijski w Tokio. Czeka ją bowiem występ w mikście w parze z Łukaszem Kubotem.

 

- Mikst to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych konkurencji. Musimy poczekać na losowanie, na wszystkie pary. (...) Mikst to taki turniej-pułapka. Tam można małym kosztem i szybko zdobyć medal. Można też zostawić dużo sił i nie zdobyć medalu - stwierdził Olejniczak.

Dawid Olejniczak o Idze Świątek:

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie