Tokio 2020: Ponad połowa Japończyków oglądała ceremonię otwarcia

Inne
Tokio 2020: Ponad połowa Japończyków oglądała ceremonię otwarcia
fot. PAP/EPA/LAURENT GILLIERON
Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

56,4 procent Japończyków oglądało na żywo w publicznej telewizji NHK piątkową ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio - poinformowała agencja Kyodo.

Japończycy chętnie oglądali uroczystość, mimo że większość z nich opowiada się przeciwko organizacji igrzysk ze względu na pandemię COVID-19, co wykazywały wszystkie badania opinii publicznej w ostatnich tygodniach.


Zobacz także: Cesarz Naruhito otworzył igrzyska

 

W piątek igrzyska uroczyście otworzył cesarz Naruhito. Ceremonia otwarcia odbywała się bez kibiców i z niewielką liczbą widzów na Stadionie Olimpijskim.

 

Jak poinformowali organizatorzy, na 68-tysięcznym stadionie było obecnych ok. 9,5 tys. osób: 6 tys. sportowców, członków ekip i gości honorowych oraz 3,5 tys. przedstawicieli mediów. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie