Tokio 2020: Policja w domu ojca Kristiana Blummenfelta

Inne
Tokio 2020: Policja w domu ojca Kristiana Blummenfelta
fot. PAP
Policja przybyła do domu ojca Kristiana Blummenfelta

Sensacyjny złoty medal w triathlonie Norwega Kristiana Blummenfelta miał też swój drugi finał w domu jego ojca w Bergen, gdzie podczas świętowania zwycięstwa wkroczyła policja. Wymierzyła mandat za zakłócanie ciszy nocnej.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od sąsiada, który zawiadomił nas, że w domu obok trwa głośna libacja, słychać wycie i dzikie krzyki, zarówno męskie jak i kobiece - wyjaśnił inspektor Knut Dahl Michelsen z policji w Bergen kanałowi telewizji NRK.

 

ZOBACZ TAKŻE: Triumf Kristiana Blummenfelta w triathlonie

 

Na miejscu policjanci zastali rozbawionego ojca thriathlonisty Tronda Blummenfelta w towarzystwie redaktor naczelnej największej lokalnej gazety "BT Froey Gulbrandsen" i... przewodniczącej rady miasta Lubny Jaffery z kieliszkami szampana i norweskimi flagami.

 

Kiedy policjanci zrozumieli kim jest gospodarz, odstąpili od wymierzenia mandatu i złożyli osobiste gratulacje.

 

- Przepisy są równe dla wszystkich, lecz w tak wyjątkowej sytuacji, kiedy Bergeńczyk zdobywa złoty medal olimpijski, cieszymy się wszyscy, a niepisane prawo mówi, że można świętować nieco głośniej. Ten donos był nie na miejscu - wyjaśnił inspektor Dahl Michelsen.

 

Teraz, jak potwierdziła Jaffery, miasto szykuje wielkie powitanie zawodników.

 

- Złoty medal Blummenfelta oraz ósme miejsce Gustava Idena i jedenaste Caspera Stornesa to nie tylko demonstracja siły Norwegii w tej dyscyplinie, lecz wielki sukces dla Bergen, skąd pochodzą wszyscy trzej zawodnicy – będzie o wiele głośniej niż to w domu jego ojca - zaznaczyła.

 

Według lokalnych mediów, po ujawnieniu interwencji policji przez NRK sąsiad Blummenfelta nie wychodzi z domu, jego okna są szczelnie zasłonięte, a organizatorzy powitania triathlonistów podkreślili, że „nie życzą sobie obecności autora tak obrzydliwego donosu i wroga sportu”.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie