Wojciech Fibak: Iga Świątek będzie rozluźniona. Carreno-Busta może być jej ofiarą

Inne
Wojciech Fibak: Iga Świątek będzie rozluźniona. Carreno-Busta może być jej ofiarą
fot. PAP
Wojciech Fibak skomentował tenisowe występy na igrzyskach.

Hubert Hurkacz dał z siebie wszystko na igrzyskach, podobnie jak Iga Świątek. Teraz kibicujemy naszym zawodnikom w mikście. Możemy pokusić się o dobry wynik - powiedział Wojciech Fibak.

Na igrzyskach w Tokio polscy tenisiści pozostali już tylko w mikście. W środę Iga Świątek i Łukasz Kubot zmierzą się hiszpańską parą. Ich rywalami będzie Paula Badosa i Pablo Carreno-Busta. Z rywalizacji singlowej już odpadli.

 

Zobacz także: Hubert Hurkacz udowodnił, że będzie należał do światowej czołówki

 

Hurkacz przegrał we wtorek z Liamem Broadym po trzysetowym pojedynku.

 

- Hubert był zdecydowanym faworytem i dał z siebie wszystko, natomiast sport jest nieprzewidywalny. Brytyjczyk zasłużył na zwycięstwo, bo gdyby nie zagrał tak dobrze, to wrocławianin byłby w stanie wyrwać ten awans. Znałem jego nazwisko, ale nie wiedziałem, że tak świetnie sobie radzi. Doskonale poruszał się po korcie. To nie było łatwe spotkanie dla Huberta, tym bardziej, że był osłabiony - powiedział Fibak.

 

Świątek przegrała w singlu z Paulą Badosą, ale będzie miała jeszcze szansę w mikście z Łukaszem Kubotem.

 

- Iga zrobiła, co mogła w singlu. Była faworytką, ale Hiszpanka zagrała mecz życia. Nigdy nie widziałem, aby była tak skoncentrowana, grała regularnie i jeszcze z dużym ryzykiem. Ta porażka bardziej boli, bo liczyliśmy nawet na złoty medal. Tenisistka z Raszyna była jedną z głównych faworytek, liczyłem, że wygra ten turniej - skomentował.

 

Na zakończenie pozostał nam jeszcze mikst. Pierwszy mecz para Świątek/Kubot rozegra w środę.

 

- Mikst to loteria. Carreno-Busta jest głównie singlistą, ale potrafi grać w deblu. Widzieliśmy, jak rewelacyjnie gra Badosa. Mieliśmy trudne losowanie, ale w tej konkurencji nie ma łatwych rywali. Mamy do czynienia z parą wymagającą, ale oboje są singlistami, Iga też. Jedynie Kubot jest rasowym deblistą w tej czwórce. Bardzo trudno pokusić się o prognozy, bowiem nie udawało nam się w singlu i deblu. Pozostał mikst, więc będziemy kibicować. Iga potrafi zagrać wszystko, a teraz będzie w pełni rozluźniona. Może biedny Carreno-Busta zostanie ofiarą - powiedział z uśmiechem.

 

Podczas igrzysk dużo mówi się o stanie kortów, które nie są idealnie przygotowane.

 

- Kort centralny jest bardzo tępy. Pozostałe, gdzie rozgrywał mecz polski debel są zdecydowanie szybsze. Być może organizatorzy przedobrzyli przy tworzeniu kortu głównego. Na turniejach ATP oraz WTA nawierzchnia zawsze jest taka sama na wszystkich arenach, takich dużych różnic dawno nie widziałem - dodał.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie