Tokio 2020: Piętnaście minut dziennie przy otwartym oknie

Inne
Tokio 2020: Piętnaście minut dziennie przy otwartym oknie
fot. PAP

Holenderscy sportowcy, którzy trafili na kwarantannę w Tokio, nie kryją swojej frustracji... Chcieliby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, jednak zdołali wywalczyć tylko... piętnaście minut dziennie przy otwartym oknie.

Procedury są jasne, wiadomo, że wszyscy sportowcy, którzy przybyli do Japonii żeby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, są codziennie poddawani testom. Jeśli mają pozytywny wynik, muszą się odizolować lub poddać hospitalizacji.

 

Holendrzy są jednak wściekli: sześcioro członków ekipy, których wynik testu był pozytywny, zostało zamkniętych w - ich zdaniem - "bardzo małych pokojach" bez wentylacji i światła dziennego.

 

W filmie opublikowanym na Instagramie holenderska łyżwiarka Candy Jacobs, powiedziała, że nadal ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - nawet osiem dni po przejściu na kwarantannę. "Strajkowaliśmy, bo potrzebujemy powietrza z zewnątrz, cokolwiek (...), bo nic się nie otwiera. Okna są zamknięte, drzwi nigdy się nie otwierają. To jest złe "- skrytykowała. Holendrzy, zamknięci w swoich pokojach, mogą wyjść tylko po posiłek, który jest "codziennie taki sam" - narzekała jej rodaczka, taekwondzistka Reshmie Oogink.

 

Całość tekstu znajdziesz tu! Kliknij!

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie