Tokio 2020. Piotr Małachowski o złotym medalu polskiej sztafety: To zbiorowy sukces lekkoatletyki

Inne
Tokio 2020. Piotr Małachowski o złotym medalu polskiej sztafety: To zbiorowy sukces lekkoatletyki
fot. Cyfrasport
Piotr Małachowski o złotym medalu polskiej sztafety: To zbiorowy sukces lekkoatletyki.

W sobotę polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem, który pożegnał się z igrzyskami w Tokio, wypowiedział się o sukcesie polskich lekkoatletów.

Biało-Czerwoni już w biegu eliminacyjnym, który odbył się w piątek, pokazali, że są doskonale przygotowani. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński poprawili rekord Europy. 

 

Przed sobotnim biegiem finałowym sztab szkoleniowy zmienił troje z czterech zawodników. Złoto wywalczyli Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński.

 

- Jestem dumny, cieszę się ze zdobycia złotego medalu przez lekkoatletów po wspaniałej walce. Doskonale wiem, jakie to są świetne chwile. Cieszę się bardzo, że będziemy mieć aż tylu mistrzów olimpijskich. Gratulacje dla całej siódemki, to są mistrzowie olimpijscy w sztafecie. Nie wszyscy staną na na podium, ale wszyscy są pełnoprawnymi mistrzami olimpijskimi. Ten wynik to jest efekt ich pracy, a właściwie całego teamu. To jest zbiorowy sukces lekkoatletyki. Z tego trzeba się cieszyć, że w debiucie olimpijskim nowej konkurencji od razu udało nam się wygrać i pobić faworytów - powiedział Piotr Małachowski, dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem.

 

Zobacz także: Mamy pierwsze złoto! Cudowny bieg sztafety mieszanej 4x400 m

 

Czas Polaków to 3.09,87, jest to nowy rekord Europy i rekord olimpijski oraz drugi wynik w historii tej konkurencji.

 

- Do tej pory mieliśmy tylko mistrzostwa świata i mistrzostwa sztafet. Nie jesteśmy totalnym debiutantem. Mieliśmy równy skład i owocem tego jest medal olimpijski. Trenerzy wiedzą na co stać ich zawodników. Po to są te obozy przed igrzyskami i sprawdziany, które zawodnicy biegają, aby trenerzy widzieli, jak to wszystko poustawiać. Musieliśmy mieć szybszy skład niż w piątek, aby to wygrać i chyba było widać, jak małe były różnice. Trzeba było pobiec szybciej i tak pobiegliśmy. Wszystkie sztafety się powzmacniały i medale są dla całej siódemki - dodał Małachowski.

 
 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie