Tokio 2020: Szwedki finałowymi rywalkami Kanadyjek

Szwedki awansowały do finału IO w Tokio.

Szwedki pokonały Australijki 1:0 i awansowały w Tokio do finału olimpijskiego turnieju w piłce nożnej. Jedyną bramkę w 46. minucie zdobyła Fridolina Rolfoe. W meczu o złoty medal Szwedki zmierzą się z Kanadyjkami, które w takim samym stosunku pokonały Amerykanki.

Australijki kończyły mecz w dziesiątkę, bo już w doliczonym przez sędziego czasie gry czerwoną kartką ukarana została Ellie Carpenter.

Szwedki to wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro. Tytułu wywalczonego w Brazylii nie były w stanie obronić Niemki, bo nie awansowały na tokijskie igrzyska.

W Rio z brązowych medali cieszyły się Kanadyjki, ale ich awans do finału w stolicy Japonii jest lekką niespodzianką. Amerykanki to bowiem aktualne mistrzynie świata. Ekipa spod znaku klonowego liścia wygrała po golu Jessie Fleming w 74. minucie z rzutu karnego.

Mecz o brązowy medal zaplanowano na czwartek, a finał na piątek.

Wyniki i program turnieju kobiet w piłce nożnej:

USA - Kanada 0:1 (0:0)

Australia - Szwecja 0:1 (0:0)

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.