Tokio 2020: Wyniki meczów 5. kolejki turnieju siatkarek

Siatkarki reprezentacji USA odniosły cztery zwycięstwa w fazie grupowej.

W poniedziałek rozegrane zostały spotkania ostatniej kolejki fazy grupowej rywalizacji siatkarek igrzysk Tokio 2020. Ustaliły one kolejność w grupach i wyłoniły ostatniego uczestnika ćwierćfinałów. Została nim reprezentacja Dominikany, która w bezpośrednim meczu o awans ograła Japonię. Sprawdź wyniki meczów 5. kolejki turnieju siatkarek.

Po czterech kolejkach spotkań poznaliśmy siedem zespołów, które zagrają w ćwierćfinałach. Awans zapewniły sobie: Serbia, Brazylia i Korea Południowa (grupa A) oraz USA, Włochy, Rosja i Turcja (grupa B). Przed ostatnią serią gier pozostała jedna niewiadoma: Japonki czy Dominikanki uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów? Obie zainteresowane drużyny zagrały ze sobą w decydującym meczu i górą w tym starciu była Dominikana

W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu grupy A Serbia pewnie wygrała z Koreą Południową 3:0. Mecz Japonii z Dominikaną miął wyłonić ostatniego ćwierćfinalistę turnieju siatkarek. Reprezentacja Dominikany rozpoczęła efektownie, zdominowała rywalki i pewnie wygrała pierwszą partię. W drugiej, bardziej wyrównanej przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcówce. Set numer trzy przywrócił nadzieję gospodyniom (25:19), na krótko jednak. W czwartej partii siatkarki z Karaibów znów miały wyraźną przewagę, wygrały i przypieczętowały awans. W ostatnim meczu fazy grupowej Brazylia pewnie ograła Kenię 3:0. Brazylijskie siatkarki zajęły pierwsze miejsce w tabeli grupy A z kompletem zwycięstw.

W grupie B siatkarki Stanów Zjednoczonych wygrały wyrównane starcie z Włoszkami 3:2 (15:12 w tie-breaku). Amerykanki zagrały bez kontuzjowanej Jordan Thompson i niestety znów nie uniknęły pecha. W trzecim secie urazu doznała rozgrywająca Jordyn Poulter, która musiała opuścić boisko. Zastąpiła ją Micha Hancock, która rozegrała bardzo dobre spotkanie. Świetnie zaprezentowała się również Andrea Drews, która wywalczyła dla zwyciężczyń 22 punkty.

Sporo emocji przyniosło starcie Rosji (RKO) z Turcją. Rywalizację zwieńczył tie-break, przegrany przez Sborną 10:15. Taki wynik oznacza, że Turczynki wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli i zepchnęły Rosjanki na czwartą lokatę. Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyła Meryem Boz (22).

W ostatnim meczu tej grupy Chinki pewnie wygrały z Argentyną 3:0. Było to zwycięstwo na pocieszenie, bo mistrzynie olimpijskie pożegnały się z turniejem. W ćwierćfinałach nie zobaczymy też Argentyny – najsłabszej drużyny tej grupy, która w Tokio nie wygrała nawet seta.