Tokio 2020. Siatkówka: Kanada - Rosja. Relacja i wynik na żywo

W spotkaniu inaugurującym ćwierćfinały turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich w Tokio Kanadyjczycy zmierzą się z Rosjanami. Grupowi rywale Polaków być może nie będą faworytami w meczu ze zwycięzcami grupy B, ale na pewno nie można ich skreślać. Relacja i wynik na żywo meczu Kanada - Rosja na Polsatsport.pl.

Kanadyjczycy zajęli ostatecznie czwarte miejsce w "polskiej grupie", ustępując miejsca Biało-Czerwonym, Włochom i gospodarzom z Japonii. Co ciekawe, każde z tych drużyn postawili odmienny opór - z Polakami przegrali do 0, Japonii urwali jednego seta, a losy spotkania z Włochami rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Ostatecznie z dorobkiem 7 punktów i bilansem 2 zwycięstw i 3 porażek zagwarantowali sobie udział w ćwierćfinale.

Rosjanie mogą się poszczycić takim samym bilansem, jak podopieczni Vitala Heynena, jednak na ich "grupowe konto" wpadło o jedno "oczko" mniej. Kapitalną laurkę 4 zwycięstw w grupie B przerwali im Francuzi, którzy rzutem na taśmę wskoczyli na czwarte miejsce i stali się tym samym ćwierćfinałowymi rywalami Polaków.

Wiadomo, że faworytami tej konfrontacji będzie "Sborna", gdyż podopieczni Toumasa Sammelvuo są rozpatrywani w kontekście kandydatów do złotego medalu, jednak choćby historia reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich pokazuje, że w sporcie niespodzianki zdarzają się nader często.

Relacja i wynik na żywo meczu Kanada - Rosja od godziny 02.00 na Polsatsport.pl.

WYNIKI I TABELE TURNIEJU SIATKARZY IGRZYSK TOKIO 2020

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.