Tokio 2020: Szczęście w nieszczęściu Michała Rozmysa! W trakcie biegu zgubił but, ale awansował do finału

Inne
Tokio 2020: Szczęście w nieszczęściu Michała Rozmysa! W trakcie biegu zgubił but, ale awansował do finału
fot. Cyfrasport
Michał Rozmys

Michał Rozmys dobiegł na ostatnim miejscu w biegu półfinałowym na 1500 m! Polakowi w trakcie okrążenia spadł but i wydawało się, że na tym zakończyły się jego marzenia o finale olimpijskim. Biało-Czerwoni złożyli jednak protest, który został rozpatrzony pozytywnie.

W drugim półfinale pobiegł Rozmys, który w początkowej fazie biegu zgubił jeden z butów. Walczył dzielnie, ukończył bieg, ale nie był w stanie nawiązać walki i zajął ostatnie miejsce czasem - 3.54,53. Polacy złożyli protest, który został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu Rozmys pobiegnie w finale.

 

Zobacz także: Polki bezkonkurencyjne! Polska sztafeta 4x400 m w finale

 

Najszybszy w półfinałach 1500 m był Kenijczyk Abel Kipsang z rekordem olimpijskim - 3.31,65.

 

Marcin Lewandowski, startujący w pierwszym półfinale, biegł do ostatniego okrążenia spokojnie, ale ok. 200 metrów do mety złapał go skurcz łydki. Polak zszedł z bieżni.

 

Finał 1500 m mężczyzn odbędzie się w sobotę o godzinie 13.40.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie