Polacy na igrzyskach w niedzielę - 08.08. O której godzinie startują w Tokio? Szanse medalowe

Inne
Polacy na igrzyskach w niedzielę - 08.08. O której godzinie startują w Tokio? Szanse medalowe
fot. PAP
W kolarskim omnium wystąpi natomiast Daria Pikulik.

W niedzielę, ostatniego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio, wystąpi czworo reprezentantów Polski. Punktualnie o północy czasu polskiego na trasę maratonu ruszą Marcin Chabowski, Adam Nowicki i Arkadiusz Gardzielewski. W kolarskim omnium wystąpi natomiast Daria Pikulik.

Polscy kolarze torowi w Tokio nieco rozczarowali. Pikulik będzie jednak miała szansę uratować honor ekipy. 24-letnia obecnie zawodniczka w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Berlinie zdobyła w omnium brązowy medal.

 

Zobacz także: Żona Aleksieja Spiridonowa również prowokuje Polaków (ZDJĘCIE)

 

Znacznie mniejsze szanse na podium mają maratończycy. Sukcesem byłoby powtórzenie wyniku Henryka Szosta z igrzysk w Londynie (2012), kiedy jako najlepszy z Europejczyków uplasował się na dziewiątej pozycji.

 

Łącznie w niedzielę zostanie rozdanych 13 kompletów medali. Odbędą się m.in. trzy finały kobiecych turniejów w grach zespołowych. Amerykanki w koszykarskim finale zagrają o złoto z Japonkami, a w siatkarskim z Brazylijkami. W decydującym spotkaniu w piłce ręcznej wystąpią Francuzki i ekipa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Biało-czerwoni wywalczyli dotychczas 14 medali - cztery złote oraz po pięć srebrnych i brązowych. Daje im to 17. miejsce w tabeli medalowej.

 

Ceremonia zamknięcia igrzysk rozpocznie się o godzinie 13.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie