Fortuna 1 Liga: Widzew Łódź pokonał Zagłębie Sosnowiec

W pierwszym niedzielnym meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi Widzew Łódź pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Łodzianie po dwóch kolejkach mają komplet punktów. Dla Widzewa to pierwsza wygrana z Zaglębiem od 2006 roku.

Zagłębie Sosnowiec w pierwszej kolejce Fortuna 1 Ligi wywiozło cenny remis z Gdyni, gdzie zremisowało 1:1 z Arką. Widzew świetnie zaczął ligę, od wygranej 3:0 z Sandecją Nowy Sącz. W poprzednim sezonie w rywalizacji obu ekip raz wygrało Zagłębie, a raz padł remis. Widzew chciał w końcu przełamać passę meczów z drużyną z Sosnowca, z którą nie potrafi wygrać od 2006 roku. Początek spotkania to nieznaczna przewaga gości. Jednak to sosnowiczanie pierwsi objęli prowadzenie. Szymon Sobczak wpadł w pole karne i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Jakuba Wrąbla.

Łodzianie ruszyli od odrabiania strat. W 32. minucie Dominik Kun był faulowany w polu karnym przez Dominika Jończego i sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał Paweł Tomczyk. Widzew poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Strzał Radosława Gołębiowskiego odbił się od głowy Jończego, zmylił bramkarza i wpadł do siatki. Do przerwy w lepszej sytuacji byli przyjezdni.

W drugiej połowie Zagłębie starało się wywalczyć chociaż punkt. Gra była wyrównana, obie strony tworzyły sobie sytuacje. W samej końcówce piłkarze z Sosnowca częściej zapędzali się pod pole karne gości, ale żaden z tych wypadów nie zakończył się golem. Widzew wygrywa drugi mecz w tym sezonie i zrównuje się zdobyczą punktową, a także bramkową z Miedzią Legnica. Zagłębie po dwóch kolejkach z jednym oczkiem.

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 1:2 (1:2)

Bramki: Sobczak 17 - Tomczyk 33-karny, Gołębiowski 39