Tokio 2020: Francuzki ze złotem w piłce ręcznej

Reprezentacja Francji w piłce ręcznej kobiet wywalczyła złoty medal

Reprezentacja Francji zdobyła złoty medal olimpijskiego turnieju piłkarek ręcznych w Tokio. W finale pokonała drużynę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 30:25 (15:13).

W piątej minucie Rosjanki objęły prowadzenie 3:1, ale inicjatywę stopniowo przejmowały rywalki. Siedem minut później po bramce Allison Pineau było 5:3 dla Francji. Wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro po 30 minutach prowadziły 15:13.

Tuż po przerwie "Sbornej" udało się doprowadzić do remisu (16:16), ale kolejne sześć bramek zdobyły "Trójkolorowe", które już do końca kontrolowały sytuację. Francja wygrała ten mecz 30:25, rewanżując się Rosjankom na porażkę w finale turnieju olimpijskiego sprzed czterech lat.

Dla RKO najwięcej bramek (7) zdobyła Polina Wedechina, a po 7 bramek dla Francji uzyskały Pineau i Pauletta Foppa.

"Trójkolorowe" po raz pierwszy wywalczyły tytuł mistrzyń olimpijskich, a ich koledzy po fachu, którzy także triumfowali w Tokio, mają już w dorobku trzy złota (2008, 2012, 2021).

Po raz pierwszy od igrzysk w Los Angeles w 1984 roku w turniejach piłki ręcznej zwyciężyła ta sama nacja; wówczas oba złote medale pojechały do Jugosławii.

Francja spisała się najlepiej w grach zespołowych. Poza dwoma złotymi medalami w piłce ręcznej, na najwyższym stopniu podium stanęli również siatkarze, srebro wywalczyli koszykarze, a brąz koszykarki. Amerykanie wywalczyli trzy złota - dwa w koszykówce oraz w siatkówce kobiet.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.