Tour de Pologne 2021: Michał Paluta bohaterem reprezentacji Polski na 1. etapie

Inne
Tour de Pologne 2021: Michał Paluta bohaterem reprezentacji Polski na 1. etapie
fot. PAP
Michał Paluta

Jednym z bohaterów pierwszego etapu Tour de Pologne był Michał Paluta z reprezentacji Polski, który po długiej ucieczce zdobył koszulkę lidera klasyfikacji górskiej. Na mecie w Chełmie najszybszy był Niemiec Phil Bauhaus z ekipy Bahrain Victorious.

W ucieczce Paluta przejechał ponad 160 km z liczącego 216 km etapu, a towarzyszyli mu Jewgienij Fiodorow z Kazachstanu (Astana-Premier Tech) oraz Amerykanin Sean Bennett (Qhubeka).

 

ZOBACZ TAKŻE: Lista startowa Tour de Pologne 2021

 

- Szkoda, że zabrało się do ucieczki tylko trzech kolarzy. Gdyby było nas pięciu czy sześciu, mielibyśmy łatwiejsze zadanie. Współpraca dobrze się układała. Mam koszulkę górala, ale nie ukrywam, że celowałem w koszulkę najaktywniejszego. Pierwszą premię przegrałem z zawodnikiem z Astany, więc później próbowałem wygrać każdą następną premię i tak wyszło, że zdobyłem koszulkę górala - skomentował Paluta.

 

Gdy peleton doścignął ucieczkę, Polak nie próbował utrzymać się w nim za wszelką cenę. Do mety dojechał ze stratą blisko siedmiu minut do zwycięzcy. "Postawiłem wszystko na jedną kartę, czyli na odjazd. Mamy jeszcze przed sobą sześć dni ścigania. Warto się jeszcze pokazać, dlatego oszczędzałem siły" - przyznał Paluta.

 

 

Bauhaus cieszył się z trzeciej w karierze wygranej w wyścigu rangi World Tour. "Zwycięstwa zawsze cieszą, a szczególnie na tak dużym wyścigu, jakim jest Tour de Pologne. Finisz nie był łatwy, nie dla sprinterów. Dziękuję kolegom z drużyny, którzy wypracowali mi dobrą pozycję. Cieszę się tym bardziej, że zdobyłem koszulkę lidera" - skomentował 27-letni Niemiec.

 

Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął dziesiąte miejsce. W klasyfikacji generalnej jest piąty, dzięki wygranej lotnej premii w Krasnymstawie. Do Bauhausa traci siedem sekund.

 

We wtorek drugi etap z Zamościa do Przemyśla (200,8 km).

 

W trakcie 78. edycji Tour de Pologne kolarze będą rywalizować podczas siedmiu etapów, odwiedzając m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zabrze oraz Kraków. Transmisja Tour de Pologne 2021 w Polsacie Sport.

 

Szeroko o wydarzeniach na trasie Tour de Pologne oraz wokół wyścigu informować będzie portal Polsatsport.pl.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie