Czesław Lang: Polscy kolarze nie zawiedli kibiców

Inne
Czesław Lang: Polscy kolarze nie zawiedli kibiców
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Dyrektor Czesław Lang na trasie 78. Tour de Pologne.

– Bardzo piękna jazda Michała Kwiatkowskiego. Podobnie jak innych Polaków, bo Łukasz Owsian wygrał koszulkę najlepszego górala. Maciej Bodnar pięknie pojechał na czas i wywalczył podium. Polscy kolarze nie zawiedli więc kibiców i walczyli tak, jak potrafili – powiedział Czesław Lang. Dyrektor wyścigu podsumował zakończony w niedzielę 78. Tour de Pologne.

Czesław Lang przyznał, że przed ostatnim etapem Tour de Pologne 2021 spodziewał się, że portugalski kolarz Joao Almeida z ekipy Deceuninck-Quick Step dowiezie przewagę do mety.

 

Zobacz także: Joao Almeida zwycięzcą Tour de Pologne 2021. Ostatni etap dla Juliusa van den Berga

 

– Ładnie pojechał czasówkę i na ostatnim etapie nie spodziewałem się rewolucji. Wiedziałem, że dowiezie to pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Zaskoczył mnie natomiast sam finisz w Krakowie, bo zawsze przyjeżdżała tu grupa. Wszyscy liczyli, że wygra Fernando Gaviria, że będzie rywalizacja sprinterów. Tymczasem był długi odjazd, który dojechał do mety. Finisz czteroosobowej grupki i emocje do samego końca – stwierdził.

 

Dyrektor wyścigu powiedział również, że jest zadowolony z postawy Michała Kwiatkowskiego i innych Polaków.

 

– Podium tegorocznego Tour de Pologne jest przepiękne. Tylko dwóch kolarzy było lepszych od niego. Walczył na każdym etapie, pojechał pięknie czasówkę, gdzie wyprzedził Diego Ulissiego i wszedł na podium. Bardzo piękna jazda Michała Kwiatkowskiego. Podobnie jak innych Polaków, bo Łukasz Owsian wygrał koszulkę najlepszego górala. Maciej Bodnar pięknie pojechał na czas i wywalczył podium. Polscy kolarze nie zawiedli więc kibiców i walczyli tak, jak potrafili – dodał.

 

Rozmowa z Czesławem Langiem po zakończeniu Tour de Pologne 2021:

 

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie