ME siatkarek 2021: Rosja - Białoruś. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na ostatnie rozstrzygnięcie w 1/8 finału Mistrzostw Europy siatkarek. Wieczorem poznamy ostatni zespół, który uzupełni skład ćwierćfinalistek. W Belgradzie 19-krotne mistrzynie kontynentu Rosjanki staną do rywalizacji z Białorusią. Relacja na żywo meczu Rosja - Białoruś na Polsatsport.pl.

Rosjanki dwukrotnie zaznały goryczy porażki w fazie grupowej. Przegrały po tie-breaku z Belgią oraz Serbią. Jednakże dzięki wygranym 3:1 z Francją, 3:0 z Azerbejdżanem oraz 3:0 z Bośnią i Hercegowiną, Rosja zajęła drugą pozycję w grupie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Nawrocki podsumował mecz z Ukrainą w 1/8 finału ME


Białoruś zakończyła fazę grupową na trzecim miejscu. Nasze wschodnie sąsiadki rozpoczęły grupowe granie od porażek po 0:3 z Włochami i Chorwacją, ale w następnych meczach podopieczne Stanisława Salikowa zwyciężały 3:0 ze Szwajcarią, 3:2 z Węgrami i 3:2 ze Słowacją.


Największym sukcesem siatkarek z Białorusi jest wywalczenie ósmego miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 1993 i 1995. O powtórzenie tego rezultatu będzie jednak piekielnie trudno.


Po raz ostatni Rosja mierzyła się z Białorusią w fazie grupowej poprzednich mistrzostwach Europy w 2019 roku. Rosjanki zwyciężyły ten mecz 3:0 i podobnie jak przed dwoma laty należy je postawić w roli wyraźnego faworyta.

 

Relacja na żywo meczu Rosja - Białoruś od godziny 20:00 na Polsatsport.pl.

KO, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie