MŚ U-19 siatkarzy: Polska - Iran. Relacja i wynik na żywo

W półfinale mistrzostw świata U-19 polscy siatkarze zmierzą się z Iranem. Biało-Czerwoni podczas fazy grupowej tegorocznego turnieju pokonali Irańczyków 3:0. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Iran na Polsatsport.pl.

Polacy bez problemu przeszli przez fazę grupową mistrzostw. Wygrali wszystkie swoje spotkania, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w grupie A i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

W 1/8 finału naprzeciwko Biało-Czerwonych stanęła reprezentacja Kolumbii. Podopieczni Michała Bąkiewicza nie dali rywalom żadnych szans i zwyciężyli 3:0. Następna była ekipa z Niemiec. Mimo wyrównanej walki w drugim i trzecim secie polscy siatkarze ponownie triumfowali, tym samym awansując do półfinału.

Najbliższym przeciwnikiem Polski będzie Iran, który również należał do grupy A. Podczas pierwszego etapu turnieju Irańczycy przegrali tylko jedno spotkanie - z ekipą Biało-Czerwonych. W fazie pucharowej wygrali w meczach z Czechami (3:1) oraz Argentyną (3:0).

Zwycięzca tego półfinału o złoty medal powalczy z triumfatorem starcia Bułgaria - Rosja. Natomiast przegrany nadal będzie miał szansę na zdobycie brązu na tegorocznych mistrzostwach.

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Iran na Polsatsport.pl. Początek od godziny 16:30.