"Turczynki nie były zespołem, z którym mogliśmy rywalizować"

Siatkówka
"Turczynki nie były zespołem, z którym mogliśmy rywalizować"
fot. CEV
Reprezentacja Polski siatkarek przegrała zdecydowanie z Turczynkami w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała zdecydowanie z Turczynkami w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Oznacza to, że Biało-Czerwone nie powalczą o medale. Powodów takiej sytuacji doszukiwali się eksperci Polsatu Sport w pomeczowym studio. - Turczynki nie były zespołem, z którym mogliśmy rywalizować - stwierdził Ireneusz Mazur.

Nie takiego scenariusza życzyli sobie sympatycy polskiej siatkówki. Podopieczne Jacka Nawrockiego zostały sprowadzone na ziemię w ćwierćfinałowej konfrontacji z Turczynkami, ulegając rywalkom 0:3.


- Turczynki nie były zespołem, z którym mogliśmy rywalizować. Chyba, że pod względem ambicjonalnym - przyznał Mazur.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zuzanna Górecka zapłakana po meczu z Turcją: Chciałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony


Z kolei prowadzący studio Przemysław Iwańczyk zdradził przyczynę, dlaczego Biało-Czerwonych nie zobaczymy w walce o medale.


- Reprezentacja Polski miała szansę znaleźć się w najlepszej czwórce drużyn. Warunkiem była wygrana z Bułgarkami w grupie. Wówczas ścieżka w fazie grupowej byłaby o wiele łatwiejsza -powiedział Iwańczyk.


- Polki miałyby zdecydowanie łatwiejszą ścieżkę do półfinału. W moim odczuciu reprezentacja Bułgarii jest niżej notowaną drużyną od Biało-Czerwonych - wtórował mu Mazur.


Polskie siatkarki nie powtórzą zatem osiągnięcia sprzed dwóch lat. Wówczas swój udział w czempionacie Starego Kontynentu zakończyły tuż za podium - na czwartym miejscu.

 

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie