WT w siatkówce plażowej: Przegrany finał Szałankiewicza i Kruka

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Przegrany finał Szałankiewicza i Kruka
fot. PAP
Jakub Szałankiewicz i Miłosz Kruk podczas meczu finałowego z Finami Jyrki Nurminenem i Santerim Sirenem.

Jakub Szałankiewicz i Miłosz Kruk zajęli drugie miejsce w turnieju World Tour siatkarzy plażowych w Warszawie. W finale Polacy przegrali z Finami Jyrkim Nurminenem i Santerim Sirenem 0:2 (10:21, 15:21).

Biało-czerwoni w drodze do finału stracili jednego seta. W rozgrywanym wcześniej w niedzielę półfinale wygrali z izraelskim duetem River Day - Kevin Cuzmiciov 2:0 (21:18, 21:19).

 

32-letni Szałankiewicz po raz czwarty w karierze stanął na podium zawodów WT. Razem z Maciejem Rudolem dwa lata temu wygrał turniej w Aydin, a w 2017 roku zajął trzecie miejsce w Xiamen. W parze z Mariuszem Prudlem z kolei triumfował trzy lata temu na irańskiej wyspie Kisz. Młodszy o 11 lat Kruk zadebiutował teraz w czołowej "trójce" imprezy tego cyklu.

 

Zobacz także: "Vital please don't go!" Część kibiców nie chce odejścia Heynena (WIDEO)

 

Siatkarze ci nie są stałymi partnerami boiskowymi, ale od dwóch lat sporadycznie łączą siły. W tym sezonie zdarzyło im się to po raz drugi na arenie międzynarodowej.

 

W przypadku Nurminena i Sirena to ich drugi triumf w zawodach WT. W drugiej połowie sierpnia zwyciężyli w Budapeszcie.

 

W meczu o trzecie miejsce w Warszawie Holendrzy Leon Luini i Thijs Nijeboer pokonali Daya i Cuzmiciova 2:0 (21:14, 21:19).

 

Mateusz Florczyk i Jakub Nowak oraz Mikołaj Miszczuk i Jakub Kurowski odpadli w barażu o ćwierćfinał, a na fazie grupowej zatrzymali się Jarosław Lech i Michał Korycki oraz Maciej Kałuża i Martin Chiniewicz.

 

W latach 2018-2019 stolica Polski była gospodarzem czterogwiazdowego turnieju WT (rangę zawodów wyznacza pięciostopniowa skala), który odbywał się na obiektach Monta Beach Volley Club. Ubiegłoroczna edycja została odwołana z powodu pandemii COVID-19. Początkowo wydawało się, że - również ze względu na koronawirusa - w tym sezonie w ogóle nie odbędzie się impreza tego cyklu w Polsce. Niedawno dopiero w kalendarzu pojawiły się jednogwiazdkowe zawody w stolicy na Plaży Wilanów. Udział w nich brały tylko męskie pary.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie