Skandaliczne słowa hiszpańskiej dziennikarki. Obraziła piłkarza Realu Madryt

Piłka nożna
Skandaliczne słowa hiszpańskiej dziennikarki. Obraziła piłkarza Realu Madryt
fot. PAP/EPA
Hiszpańska dziennikarka obraziła Eduardo Camavingę

Podczas prezentacji Eduardo Camavingi, jako nowego zawodnika Realu Madryt doszło do niefortunnej sytuacji. Dziennikarka stacji "RTVE" Lorena Gonzalez przez swój komentarz została zawieszona.

W trakcie prezentacji pomocnika, hiszpańska dziennikarka pokusiła się o wypowiedzenie paru słów na temat koloru skóry nowego pomocnika "Królewskich". Wszystko zarejestrowały telewizyjne mikrofony. 

 

- Ten gość jest czarniejszy od garnituru - skomentowała. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące szczegóły transferu Antoine'a Griezmanna

 

Te słowa wywołały niemałe oburzenie. Stacja "RTVE" poinformowała, że w związku z jej zachowaniem Gonzalez została zawieszona w pełnieniu obowiązków. Sama zainteresowana udostępniła na swoich mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

 

"Moje słowa nie miały na celu być złośliwe, czy okazać braku szacunku. Mogłabym dokonać podobnego porównania do innych ludzi z różnymi kolorami skóry, ale rozumiem, że w tych wrażliwych czasach, media pełnią specjalną funkcję, jeżeli chodzi o walkę z dyskryminacją" - można przeczytać w oświadczeniu. - "Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli moje przeprosiny i wyjaśnienia" - zakończyła.

 

 

Camavinga przeszedł do Realu Madryt tego lata. Wcześniej grał w zespole Stade Rennais. Transfer Francuza kosztował "Królewskich" 31 milionów euro. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie