Znamy skład polskich kolarzy na MŚ

Inne
Znamy skład polskich kolarzy na MŚ
fot. PAP
Liderem polskiej ekipy będzie Kwiatkowski, mistrz świata z Ponferrady z 2014 roku.

Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Maciej Bodnar, Łukasz Owsian, Cesare Benedetti i Stanisław Aniołkowski wystartują 26 września w wyścigu ze startu wspólnego w kolarskich mistrzostwach świata w Belgii - poinformował dyrektor sportowy PZKol Marek Leśniewski.

- W jeździe indywidualnej na czas pojedzie Michał Kwiatkowski. Maciej Bodnar nie dostał zgody swojej grupy Bora-Hansgrohe na ten start - wyjaśnił Leśniewski.

 

Jazda na czas elity mężczyzn tym razem otworzy mistrzostwa świata. O medale kolarze będą walczyć 19 września na trasie z Knokke-Heist do Brugii (43,3 km).

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w kolarstwie. Primoz Roglic nie wystartuje w jeździe indywidualnej na czas?

 

Z kolei wyścig ze startu wspólnego tradycyjnie zakończy mistrzostwa. Rywalizacja o tęczową koszulkę odbędzie się 26 września na trasie z Antwerpii do Leuven (268,3 km).

 

Liderem polskiej drużyny będzie Kwiatkowski, mistrz świata z Ponferrady z 2014 roku. Wśród jego pomocników zadebiutuje w biało-czerwonych barwach Cesare Benedetti. Urodzony we Włoszech kolarz w kwietniu otrzymał polskie obywatelstwo, ma żonę Polkę i od wielu lat mieszka w Gliwicach.

 

Tytułu ma bronić Francuz Julian Alaphilippe

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie