Simone Giannelli został MVP mistrzostw Europy siatkarzy

Siatkówka
Simone Giannelli został MVP mistrzostw Europy siatkarzy
Fot. PAP
Simone Giannelli

Simone Giannelli został MVP mistrzostw Europy siatkarzy 2021. Włoski rozgrywający zdobył ze swoją reprezentacją złoty medal po zaciętym finale ze Słowenią (3:2).

Poznaliśmy MVP (Most Valuable Player - z ang. najbardziej wartościowy zawodnik) mistrzostw Europy siatkarzy. Został nim włoski rozgrywający Simone Giannelli. 25-letni zawodnik był jednym z filarów kadry, która sięgnęła po złoty medal w katowickim Spodku.


Włochy w finale pokonały Słowenię (3:2) po zaciętym boju. Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był przyjmujący Daniele Lavia, który zdobył 16 punktów.


Triumf występującej w odmłodzonym składzie reprezentacji Włoch był niespodzianką. Brąz wywalczyli Polacy, którzy w pojedynku o ten krążek pokonali broniących tytułu Serbów 3:0.


Nagroda dla MVP była jedynym indywidualnym wyróżnieniem, jakie przyznano na koniec imprezy, której współgospodarzami były Polska, Czechy, Estonia i Finlandia.


Sam Giannelli przez wiele lat był zawodnikiem Trentino Volley, z którym doszedł m.in. do finału Ligi Mistrzów w 2016 i 2021 roku. Od tego sezonu będzie reprezentował barwy Sir Safety Conad Perugia. Jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji.

 

 

 

PI, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie