MŚ w kolarstwie: Alena Iwanczenko najlepsza w czasówce juniorek, Polki w drugiej dziesiątce

Iwanczenko zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas juniorek

Rosjanka Alena Iwanczenko zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas juniorek w rozgrywanych w Belgii kolarskich mistrzostwach świata. Tamara Szalińska zajęła 18., a Maja Wróblewska 19. miejsce.

Na płaskiej trasie liczącej 19,4 km Iwanczenko uzyskała czas 25.05. Wyprzedziła o 11 sekund Brytyjkę Zoę Backstedt oraz o 25 Niemkę Antonię Niedermaier.

Na 18. pozycji uplasowała się Szalińska (UKS TFP Jedynka Kórnik), a 19. była Wróblewska (KK Ziemia Darłowska). Polki straciły do triumfatorki, odpowiednio, 2.48 i 2.56 min.

We wtorek indywidualnie rywalizować będą jeszcze juniorzy.