Polskie siatkarki przegrały z Brazylią. Zagrają o siódme miejsce MŚ U–18

Polska - Brazylia 2:3.

Polskie siatkarki przegrały 2:3 z reprezentacją Brazylii w meczu o miejsca 5–8 mistrzostw świata U–18 rozgrywanych w Meksyku. W ostatnim spotkaniu turnieju podopieczne trenera Andrzeja Pecia zagrają o siódmą lokatę, a rywalkami będą Turczynki lub Rumunki.

Polki wyraźnie przegrały pierwszego seta (17:25), ale w kolejnym były lepsze od rywalek, rozstrzygając rywalizację w końcówce (25:22). Trzeci set znów dla Brazylijek (22:25), ale kolejna partia przebiegła po myśli Polek (25:19). Zwycięzcę spotkania wyłonił tie-break. Porażka 11:15 oznacza, że biało-czerwone w ostatnim spotkaniu turnieju zagrają o siódme miejsce. Rywala wyłoni spotkanie Turcji z Rumunią.

Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski wywalczyły Julia Lenik (26) i Karolina Staniszewska (21); dla Brazylijek – Aline Segato i Nicole Fernandes (po 19). Imponuje statystyka punktowych bloków (18–21), obie ekipy popełniły sporo błędów własnych.

Polska – Brazylia 2:3 (17:25, 25:22, 22:25, 25:19, 11:15)